Ana SayfaelektronikCihangir Aslan'dan yeni bir single: "Ride to Light"

Cihangir Aslan’dan yeni bir single: “Ride to Light”

2018’de Subroomer Records etiketiyle ilk albümü Roots‘u yayınlayan İstanbul tabanlı elektronik müzik sanatçısı Cihangir Aslan, yeni single’ı “Ride to Light” ile selam ediyor.

2018 yılında Subroomer Records etiketiyle ilk albümü Roots’u yayınlayan İstanbul tabanlı Cihangir Aslan, geçtiğimiz 2 sene içerisinde Sonar İstanbul, Zor, Noh Radio, Birdy Pera, mecra, RX İstanbul, Babylon sahnelerinde performans sergiledi. 2019 senesinde Valide Sultan Bendi’ndeki performansıyla büyük ilgi toplayan sanatçının yeni teklisi “Ride To Light” ile Subroomer Records etiketiyle dijital platformlarda yerini almaya hazırlanıyor.

Cihangir Aslan 8

“Right To Light” korkuların davranışlarımıza işlenmesi ve bunlardan arınıp fikirsel olarak aydınlanmaya ulaşma sürecini tema alıyor. Vokalde Koner Memili, piyanoda Hannok eşlik ediyor. Mastering ise Evren Arkman’a ait. Baran Doğan ve Zeynep Aslanoba yönetmenliğinde çekilen Ride to Light’ ın klibinde Canan Şahin’in dans performansını izliyoruz. Klipteki mikro kamera ile çekilen görüntüler ise Emre Can Alagöz’e ait. Albümün kapak görseli ise yine Zeynep Aslanoba’nın elinde çıktı.

Çok kısa aralıklarla tekliler şeklinde yayınlanacak olan, Downtempo/Electronica janrlarında gezinen PROCESS EP’nin ilk parçası “Ride To Light” 20 Kasım 2020 tarihinden itibaren tüm dijital platformlarda yayında olacak.

1- RIDE TO LIGHT (Feat. Hannok, Koner Memili)
2- AT THE THIRD POINT (Feat. Akın Sevgör)
3- NIGHT OWL (Feat. Dilan Balkay )
4-PLANAR

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR