Ana SayfaHaberlerCinsel istismar mağdurları için "Face The Music Now" isimli yeni bir platform...

Cinsel istismar mağdurları için “Face The Music Now” isimli yeni bir platform kuruldu

Yazar Dorothy Carvello, müzik endüstrisinde çalışan cinsel istismar mağdurları için geçtiğimiz hafta yeni bir vakıf kurulduğunu açıkladı. “Face The Music Now” isimli platform, mağdurlar için güvenli bir alan sağlamanın yanı sıra endüstride yıllardır süregelen kurumsallaşmış istismara son vermeyi amaçlıyor.

Kendisi de yıllardır müzik endüstrisinde çalışan bir cinsel istismar mağduru olan Corvello, vakıfla ilgili şu sözleri söyledi: “Kendim de bir cinsel istismar mağduru olarak, istismarın mağdurlara psikolojik, profesyonel ve finansal anlamda nasıl zarar verdiğini birinci elden gördüm ve deneyimledim. Bu sadece parayla ilgili bir mesele değil; bu mağdurların parçaları tekrar bir araya getirmelerini sağlamakla ilgili. Mağdurların seslerini bulmalarına ve en azından kaybettiklerin bir kısmını tekrar kazanmalarına yardımcı olmak istiyoruz.”

Hollywood’daki #MeToo hareketinden sonra birçok endüstride örneklerini görmeye başladığımız cinsel taciz ve istismar karşıtı oluşum ve platformların müzik endüstrisine de yayıldığını görmek endüstri açısından oldukça olumlu bir haber. “Face The Music Now” ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR