Ana SayfaelektronikClubhouse'ın ilgi çeken müzik odası Beatmasters

Clubhouse’ın ilgi çeken müzik odası Beatmasters

DJ ve prodüktör Emre Arısev’in Clubhouse’da yayınladığı Beatmasters programı müzik dünyasında ilgi görüyor.

Kısa süre önce ülkemizde de kullanılmaya başlanan, davetiye yöntemiyle yalnızca iPhone ve iPad kullanıcılarının erişebildiği Clubhouse uygulamasına olan ilgi devam ediyor. Bu uygulama içinde pek çok müzisyen ve dinleyici birebir görüşme ve birbirlerine soru sorabilme fırsatı yakalıyor.

DJ ve prodüktör Emre Arısev, Clubhouse’un avantajlarından yararlanarak bir süredir Beatmasters adını verdiği bir odayı programı deneyimleyen takipçilerle paylaşıyor. Arısev, Beatmasters’ın gördüğü ilgiden memnun olduğunu ve daha fazlasını hayata geçirebilmeyi amaçladığını söylüyor.

Program, haftanın 3-4 günü saat 21.00’de yayınlanıyor. Oda içinde müzik dünyasından farklı isimlerin olduğu jüri üyeleri ve katılımcılar var. Katılımcılar kendi demolarını jüri üyelerine dinleterek onların yorumlarını isteyebiliyor. Emre Arısev, bu konseptin eskiden Twitch’te yaptığı ilk yayınlarda şekillendiğinin altını çiziyor.

emre arisev
Emre Arısev

Yayınlanan program içinde bugüne kadar Bugy, Dj Artz, Berkcan Güven, Ryan Babel, Server Uraz, Doğu Dylan, İlkay Şencan, Mert Hakan gibi isimler jüri oldu. Yaklaşık 3 saat süren program boyunca odaya olan katılım sayısı 2 bin kişiye yaklaşıyor. Arısev bu çalışma için titiz bir şekilde ön eleme yapıyor: “Yayın gününe 1 saat kala gelmeye başlayan demoları kendi mailim üzerinden kronolojik olarak kişi ayırt etmeksizin sıralamaya alıyorum ve sırası geleni konuşmaya davet edip kendinden ve projesinden bahsetmesinin ardından jüriye ve dinleyicinin yorumlaması için projesini dinletiyorum. Ortalama her proje için 2 dakika civarı bir süre ayırıyorum.”

Arısev, bu oluşumun sayısız sanatçıya destek olabileceği görüşünde. Özellikle yeni sanatçıların eserlerini major plak şirketlerine dinletebilme olanağı sağlaması, Beatmasters odasını değerli kılıyor. Müzisyen ve plak şirketi arasındaki iletişim sıkıntıları kalkıyor. Arısev, “Jüri ve dinleyiciler arasında birçok yetenek avcısı ve A&R’larda bulunduğu için başta kendim olmak üzere bir sürü kişinin yeni yetenekleri keşfetmesini de sağlamış oluyor Beatmasters” diyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR