Ana SayfaMüzikBir dönemin unutulmaz şarkıları: CNBC-e dizilerinin en iyi müzik anları

Bir dönemin unutulmaz şarkıları: CNBC-e dizilerinin en iyi müzik anları

Bir zamanlar bizi ekran karşısına çivileyen CNBC-e’den çok şey öğrendik. Bunlardan biri de şüphesiz, CNBC-e dizilerinde çalan şarkılardı. Şimdi biraz hafızalarımızı tazeleyelim. Neler izlerdik, neler dinlerdik?

Sebla KOÇAN / [email protected]

2000 yılında yayın hayatına başlayan ve 2015’e kadar bize dizi izleme kültürünü aşılayan CNBC-e’yi unutmak ne mümkün! O yıllarda, akşam saatlerinde başlayan dizilere kitlenir, hepsini ayrı bir hevesle izlerdik. Pek çok grubu bu dizilerde keşfeder, o dönem popüler olan pek çok şarkıyı bu diziler sayesinde keşfederdik. Şimdilerde geri döneceği konuşulan CNBC-e, platformların olmadığı dönemde bize çok şey kattı. Efsane kanalın dizilerinde çalan en iyi müzik anlarını hatırlayalım.

Gossip Girl: Lady GaGa’nın aniden belirdiği kült dizi

2007’nin en ünlü dizisi “Gossip Girl” gerçek bir kültür hazinesi! 2000’lerin sonlarında yükselişte olan indie rock ağırlıklı pek çok şarkı dizi boyunca çalıyor. Ayrıca The Kills, Yeah Yeah Yeahs, Bloc Party, Cold War Kids, MGMT gibi ekiplerin hepsi gerçekten de dizide sahne alıyor. Chuck ve Blair’in büyük aşkı sırasında Lana Del Rey ‘Video Games’le kulakların pasını siliyor mesela. En bomba anlardan biri de Lady GaGa’nın ‘Bad Romance’ performansı. Gossip Girl’ü Netflix’te izleyebilirsiniz.

 

How I Met Your Mother: Açılış jeneriği ve popstar Robin

2005’te başlayan ünlü dizi bugün de yarattığı efsaneye yakışır bir popülarite içinde diyebiliriz. The Solids’in ‘Hey Beautiful’ şarkısıyla açılan jenerik müziğini duyduğumuz anda koltuğa mıhlanarak izlediğimiz dizide Kanada’da gençlik yıllarında popstar olmuş Robin’in ‘Let’s Go To The Mall’ şarkısı dizinin en unutulmaz müzik anı olabilir! Cobie Smulders’ın 90’ları karikatürize ederek seslendirdiği şarkısı dönemin unutulmazları arasında. How I Met Your Mother’ı Disney Plus’ta izleyebilirsiniz.

 

Ally McBeal: Bedbaht avukatın kalbi kırık aşk şarkıları

Ahhhh Ally McBeal ve içine düştüğü aşk üçgenleri! Bedbaht avukatımız Ally’nin ilk aşkı Billy ile karşılaşması, Billy’nin evlendiğini öğrenmesi, karısıyla da tanışması derken uzun bir süre çektiği aşk acılarını az izlemedik. Sonrasında bir büyük aşk hikâyesi daha yaşandı. Larry adında bir avukatı canlandıran aktör de Robert Downey Jr. idi. Larry ve Vonda Shepard düeti ‘Chances Are’ favorilerimiz içinde. Diziyi şu an Disney Plus’ta izleyebilirsiniz.

 

Dawson’s Creek: Dönemin en ünlü gençlik dizisi

Bir zamanların en popüler dizilerinden “Dawson’s Creek”te Joshua Jackson, Katie Holmes, Michelle Williams gibi isimlerin gençlik hallerini izleyebiliriz. 1998 yılında yayına başlayan bu unutulmaz dizide en tatlı aşk hikâyesi Joey ve Pacey arasındaydı. Joey ve Pacey’nin ilk kez öpüştüğü anı heyecanla bekleyen ekran başındaki izleyiciler ise fonda Mary Beth Maziarz’dan ‘Daydream Believer’ dinliyordu. Diziyi Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

 

Mad Men: Karizmatik adam, yetenekli yazar, karmaşık aşklar ve 60’lar

Don Draper’ın çalkantılı aşk hayatını, 60’larda içine girdiği reklamcılık dünyasının iniş çıkışlarını ve Peggy’nin sektördeki varoluş mücadelesini izlediğimiz kült dizi Mad Men’i de ilk kez bu kanalda izledik. Jon Hamm ve Elizabeth Moss’un oyunculukları da dillere destan. Mad Men’deki en çarpıcı müzik anı diye düşündüğümüzde aklımıza gelen ilk sahne, Megan Draper’ın seslendirdiği ‘Zou Bisou Bisou’. 1963’te Gillian Hills tarafından söylenen bu ünlü şarkıyı oyuncu Jessica Paré’in sesinden bir kez daha dinleyelim.

 

Gilmore Girls: İçimizi ısıtan anne kız hikâyesi

Alexis Bledel ve Lauren Graham’ın başrollerinde olduğu “Gilmore Girls” de 2000 yılında başlamış ve 2007’ye kadar sürmüştü. Genç anne Lorelai ve kızı Rory’nin hikâyesini anlatan dizinin jeneriği ‘Where You Lead I Will Follow’du. Şarkıyı duyar duymaz ister istemez içimiz ısınır, bol diyaloglu ve bol kahveli bir dizi izlemek için ekran karşısına kurulurduk. Dizinin finali sonrası 2016 yılında “Gilmore Girls A Year in Life” adında bir devam dizisi de oldu. “Gilmore Girls”ü Netflix’te izleyebilirsiniz.

 

Nip/Tuck: Dönemin aykırı dizisi ve güzellik takıntısı

CNBC-e’nin ikonik dizilerinden biri de estetik cerrah olan Sean ve Christian’ın maceralarına tanık olduğumuz 2003 yapımı “Nip/Tuck”tı. Mükemmel kadınlar ve adamlar yaratan, güzelliğin sınırlarını zorlayan “Nip/Tuck” dönemi için oldukça aykırı bulunan bir diziydi. Jenerik şarkısı The Engine Room’dan ‘A Perfect Lie’ unutulmazlar arasında. “Nip/Tuck”ı Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

 

Six Feet Under: Unutulmaz final ve hafızalara kazınmış ‘Breathe Me’

Dizi tarihinin en büyük klasiklerinden biri olan “Six Feet Under” 2005’te yayın hayatına başlamış ve muazzam finaliyle de gönüllere taht kurmuştu. Dizide Fisher ailesinin babalarından sonraki hayatlarını, mücadelelerini, aşklarını, yüzleşmelerini izlerken deyim yerindeyse tir tir titriyorduk. Final sahnesinde çalan Sia’nın ‘Breathe Me’si ise hâlâ gönüllerde. O nasıl bir diziydi sahi?

 

Hafzılarda yer etmiş diğer diziler ve şarkıları

  • Buffy the Vampire Slayer: “Doppelgangland” bölümünde çalan K’s Choice ve ‘Virgin State of Mind’.
  • South Park: Her bölümünde kendilerine has bir şarkısı olan dizinin 25. yıl kutlamasında yaratıcıları tarafından seslendirilen jenerik müziği.
  • Flight of the Conchords: Ellerinde gitarlarıyla her şeyin şarkısını yapan Bret ve Jemaine’in unutulmaz eserlerinden ‘I’m Not Crying’.
  • The X-Files: Bu kez dizide çalan bir şarkıya değil, dizinin efsane ikilisi Mulder ve Scully için yapılmış bir şarkıya kulak verelim, Catatonia ve ‘Mulder and Scully’.
  • The Scrubs: Men at Work’ün ünlü şarkısı ‘Overkill’, solist Colin Hay versiyonu Scrubs’ta çalmıştı.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR