Ana SayfaelektronikCNDD ve el Capitan'dan Beetlejuice yayında

CNDD ve el Capitan’dan Beetlejuice yayında

CNDD ve el Capitan’ın Beetlejuice adını verdikleri iki şarkılık EP’leri Noiseist Records etiketiyle yayınlandı. 

Müzikle ilgilenmeye 2012’de oldukça genç yaşta başlayan “CNDD” aka Can Derin Deryan ile 2019 yılında kariyerinde yeni bir sayfa açan “el Capitan” aka Fırat Sezginsoy’un yollarının kesişmesinin ardından ikilinin müzik kariyeri de değişmeye başladı. el Capitan’ın oluşturduğu setleri CNDD’nin canlı performansıyla birleştiren ikili mekanlara özel hazırladıkları deneysel performanslar ile kısa zamanda fark yaratarak Türkiye’nin birçok şehrinde izleyicilerine özel performanslar sundu.

Farklı müzik türlerine ilgi duyan ikili MilimaudioCrew bünyesi altında tekno performanslar sunmaya başladı ve zaman içinde kendi özel seyirci kitlesini oluşturdu. Takipçi sayılarının artması üzerine kendi etkinliklerini düzenlemeye başlayan ikili bu etkinliklerinde farklı sanat dallarında isim yapmış sanatçılar ile çalışarak muziklerine farkındalık ruhu kattıkları “ParachuteCrew” isminde yeni bir oluşum yarattı.

beetlejuice kapak

Zaman içerisinde birlikte çaldıklarında bu ismi kullanmaya başlayan ikili, 2 seneyi aşkın birlikte sürdürdükleri muzik yolculukları sırasında yaptıkları prodüksiyonları 2021 yılında Noiseist Records üzerinden paylaşma kararı aldı. İkili, ilk EP’leri Beetlejuice ile Türkiye müzik endüstrisine sıkı bir giriş yapıyor.

Beraber çıkardıkları ilk EP içerisinde yer alan ‘Kitchen’ ve ‘Beetlejuice’ parçalarını ilk olarak Milimaudio’nun düzenlediği, 2365 metre rakımda Antalya’nın en yüksek noktası Olympos dağında gerçekleşen “Meet Zeus II’’ etkinliğinde müzik severlerle buluşturdular.

el Capitan’in dans müziğindeki karanlık ve aydınlık duyguları bir arada barındıracak derin bas ve melodi arayışı, CNDD’nin müzikal geçmişinden gelen ritim ve geliştirdiği ses işleme yöntemleri ile birleşince ortaya çıkan ilk albümleri Beetlejuice bize tekno ve elektro müzik türlerinden tatlar bırakıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR