Ana SayfacazÇoksesli topluluk AN Vokal'den Aşık Veysel yorumu

Çoksesli topluluk AN Vokal’den Aşık Veysel yorumu

Müzik direktörlüğünü Haluk Polat’ın yaptığı çoksesli vokal topluluğu AN Vokal, Aşık Veysel’in 126’ıncı yaşını “Uzun İnce Bir Yoldayım”la kutluyor.

Bu yıl içinde Gazapizm’in “Pisliğin Üstüne Basmışlar” şarkısında da yer alan AN Vokal, Aşık Veysel’in 126. yaşını “Uzun İnce Bir Yoldayım“la kutluyor. Müzik direktörlüğünü Haluk Polat’ın üstlendiği AN Vokal, dinleyicilerine bir sene boyunca bir öykü anlatmayı planlıyor.

“Bu öykü birbirinden farklı dünyalara götürecek hepimizi, tümü bu toprakların koynundan doğmuş ezgilerle bezenmiş, bize kaynak olmuş, ses olmuş dünyalara; kimi zaman Erzurum’un yüksek tepelerinde dolaşacak sesimiz, ninni olacak bebeklerimize, kimi zaman Karadeniz’de çay toplayacağız sırtımızda çocuklarımızla. 

Öykümüz büyük ustanın sözüyle başlacak tıpkı bizim yolumuz gibi: Uzun… Ve gideceğiz gece gündüz. Diyeceğimiz o ki bir yıl sürecek bu öykü. Her ay bir eser yayınlayacağız, hem de bu öykümüzden kısa kısa bölümler okuyacaksınız. 

Ayşe varmış bu topraklarda yıllar önce yaşayan. 21 Cemaziyelahir 1317 Cuma günü doğmuş Ayşe. Anadolu’nun ortasında son çorak toprak mevsiminde bir küçük köyde. Dört kardeşin en büyüğüymüş. Annesi en küçükleri Ali’yi doğururken hayata gözlerini yummuş. İşte o Ayşe’nin öyküsünü anlatacağız size bu ekim’den gelecek ekim’e. Bu coğrafyayı gezecek sesimiz.”

IMG 20201003 WA0002
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR