Ana SayfaDünyadanColdplay'in şifresi çözüldü: "Higher Power"

Coldplay’in şifresi çözüldü: “Higher Power”

Bir süredir özel bir alfabe ile hayranlarına mesajlar yollayan Coldplay’in bu hareketinin arkasındaki gizem perdesi aralandı.

Grubun merakla beklenen ve yeni albümün müjdecisi olan çalışması yayınlandı. “Higher Power”ın ilk gösterimi Uluslararası Uzay İstasyonunda bulunan Fransız ESA astronotu Thomas Pesquet’le bir bağlantı yapılarak gerçekleştirildi.

coldplay higher power2

Geçtiğimiz günlerde de sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla hayranlarını AlienRadio FM isimli bir siteye yönlendiren grup, burada hayranlarını sanal bir radyo/telsizle karşılamıştı. Bilinmeyen bir alfabeyle yeni şarkılarını duyuran ekibin fanları kısa süre içinde “Higher Power”ın 7 Mayıs’ta yayınlanacağı mesajını almıştı.

“Higher Power”ın hologramlı video klibi ise yine bir çeşit uzay-zaman kırılması anına gönderme. Chris Martin, şarkı yayınlanmadan önce “Higher Power klavyede çıkan küçük bir melodiydi, onu şimdiki haline getiren kişi Max Martin’dir” demişti.

Coldplay ayrıca 22 Mayıs’ta Haim ve Damon Albarn’ın da katılacağı Glastonbury ‘Live At Worthy Farm’ online konserinde sahne alacak. Grubun son albümü 2019’da yayınlanan Everyday Life olmuştu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR