Ana SayfaDünyadanCUT_'tan yeni single geldi: "Breathe"

CUT_’tan yeni single geldi: “Breathe”

Netflix’te Elite dizisinde çalan “Out Of Touch” ve Stromae’nin “Papaoutai” cover’larıyla adını duyuran CUT_’tan yeni single “Breathe” yayınlandı. 

Amsterdamlı elektronik müzik ikilisi CUT_ hem dünyada hem de Türkiye’de büyük bir dinleyici kitlesine sahip. Prodüktör Sebastiaan Dutilh ve vokalist Belle Doron ikilisinden oluşan ve 2013 yılında kurulan CUT_, sound’larında pop ve elektronik müziği harmanlıyor.

2014 yılında ünlü Fransız şarkıcı Stromae’nin “Papaoutai” şarkısına yaptıkları cover’larıyla adlarını duyuran ikili, o günden beri daha pek çok başarılı çalışmaya imza attı ve sayısız konserler verdi. Dutilh ve Doron, yeni teklileri “Breathe” ile bu etkileyici diskografilerine bir yenisini daha ekliyor ve başka dünyaya ait hissi veren ritim ve vokalleriyle dinleyicilerini farklı bir boyuta taşıyorlar.

“Artık devir değişti; dünya artık ayaklarımızın altında, parmaklarımızın hemen ucunda. Bütün dünya yanı başımızdayken uyuyoruz, yemek yiyoruz, yürüyoruz ve yaşıyoruz. Sıradan olmanın kaygısı ve korkusu, bugünlerde hepimizin kendini içinde bulduğu ortak bir durum. Önemli olmaya o kadar odaklanmışız ki etrafımıza bakmayı unutuyoruz. Hissetmek, hareket etmek, dinlemek, nefes almak… Breathe, bize tüm bunları yapmak için çok geç olmadığını hatırlatıyor.”

Flume, Aluna George, Jamie xx gibi isimlerden ilham alan CUT_, Netflix’in Elite dizisinde yer alan “Out Of Touch” şarkıları ile ünlerine ün katmıştı. Grubun canlı performansları, dünyanın normal hayata yavaş yavaş dönmesinin getirdiği umutla hayranları tarafından heyecanla bekleniyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR