Ana SayfaHaberlerDa Poet ve Barış Demirel'den "Bi Milyon"

Da Poet ve Barış Demirel’den “Bi Milyon”

Da Poet ve Barış Demirel, Nuhado Records’tan yayınlanan yeni şarkıları “Bi Milyon”la dinleyicisini selamlıyor.

Da Poet ve Barış Demirel’in güçlerini birleştirdiği “Bi Milyon” bugün dinleyicisiyle buluştu. Son yıllarda pek çok işte birlikte yer alan ikilinin EP’si ise 22 Mayıs’ta yayınlanacak.

Mevzulab’in yapımcılığını üstlendiği klibin yönetmeni ise Sertaç Selvi.

Single’ın dikkat çekici kapağı ise Furkan Birgün imzalı.

Ekran Resmi 2020 05 08 11.34.24

Underground- Rap müziğin tartışmaz lideri olan Da Poet, 1988 yılında İstanbul’ da doğdu. Asıl ismi Ozan Erdoğan’ dır. Küçük yaşlardan itibaren müzik ile iç içe olan Da Poet, 2000 yılında Rap ile tanıştı. 2002 yılında evinde ilk parçasını kaydederek müziğe atıldı.

Bugüne kadar “Sonbahar”, “Kördüğüm”, “Diz Çök”, “Taş Kağıt Makas” gibi şarkılarıyla bilinen Da Poet, Türkçe rap’in en yetenekli isimleri arasında gösteriliyor.

Barış Demirel müziğinde rock, Türk müziği, caz, hip-hop, ambient gibi tarzlardan ilham alsa da trompet odaklı rock müziği icra ediyor. 2011’de Göstembil Project adı altında performanslara başladı. Aynı yıl Roxy Müzik Günleri’nde birincilik ödülü aldı. Yurt içi ve yurt dışında birçok festivalde sahne şansı buldu. Farklı tarzlardan pek çok müzisyene albüm kayıtları ve konserlerinde eşlik etti. Ocak 2015’te ilk albüm ‘T.E.A.R.’ yayımlandı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR