Ana SayfaDünyadanDamon Albarn'dan solo albüm geliyor

Damon Albarn’dan solo albüm geliyor

Gorillaz ve Blur gibi müzik dünyasının en önemli ekiplerinde yer alan İngiliz müzisyen Damon Albarn, yeni solo albümünün ilk single’ını yayınladı. 

Blur, Gorillaz ve The Good, The Bad & The Queen gibi gruplarıyla harikalar yaratan Damon Albarn’ın yeni solo albümü The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows, Transgressive Records etiketi ile ve GRGDN Müzik temsilciliğinde 12 Kasım’da yayınlanacak.

Albümle aynı ismi taşıyan ve albümün ilk parçası olma özelliğine sahip “The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows” teklisi ise tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Albarn, İzlanda manzaralarından esinlenen bir orkestra kaydı gibi düşündüğü albümün ismine karar verirken John Clare’in Love and Memory şiirinden esinlenmiş. Müziğe karantina sürecinde geri dönen ve yeni bestelerini kayıp, var olma ve yeniden doğuş temaları ekseninde panoramik bir şarkı koleksiyonu gibi kurgulayan sanatçı: “Bu kaydı yaparken kendi karanlık yolculuğumdaydım ve bu durum saf bir kaynağın hala var olabileceğine inanmadı sağladı” diyor.

İnsanlığın duygusal gelgitlerini tümüyle belgeleyen The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows, bulunduğumuz zaman dilimi içinde de ruhu zenginleştiren bir belge işlevi görüyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR