Ana SayfaHaberlerDanny Boyle imzalı 'Pistol' 31 Mayıs'ta yayında!

Danny Boyle imzalı ‘Pistol’ 31 Mayıs’ta yayında!

Punk rock efsanesi Sex Pistols’ın hikâyesini anlatan, Danny Boyle tarafından yönetilen dizi 31 Mayıs’ta yayında.

70’lerin sonlarına ‘God Save the Queen’ ile damga vuran punk rock grubu Sex Pistols’ın altı bölümlük dizisini izlememize bir hafta kala, dizinin yönetmeni Boyle, diziyle ilgili NME’ye açıklamalarda bulundu. Hikâyede neleri değiştirildiği sorulduğunda Danny Boyle, Glen Matlock‘tan örnek veriyor ve şöyle diyor: “Glen bizi destekliyordu ama diziyi izleyince çok sinirlendi çünkü Glen gruptan ayrıldı fakat Steve onu kendisinin kovduğunu söylüyor. Bunların ikisine de yer veremezsiniz. İkisi de doğru, Steve’ı ya da Glen’ı yalancılıkla suçlamıyorum. Böyle bi durumda daha doğru ve samimi olduğunu düşündüğünüz hikâyeyi seçmek durumunda kalıyorsunuz.” 

Grubun bu sebepten kavga etmesi hakkında ne düşündüğü sorulduğunda ise Boyle şu cevabı veriyor: “Yani zaten normalde de grubun birbiriyle pek iyi anlaştığını söyleyemeyeceğim. Bu yüzden hepsi için en iyisini diliyorum ve anlattığım hikâyenin yeterince doğru olduğunu umuyorum.”

İngiliz punk rock dünyasında gerçek bir ekol olmuş ve pek çok gruba ilham kaynağı olmuş Sex Pistols, çok kısa bir süre, sadece 1975-1978 yılları arasında aktif kalmış ve dağılmıştı. Grubun kariyeri 1977 yılında yayınladıkları “Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols” albümü ile sınırlı kaldı ama bu bir albümlük kariyer dünya çağında efsane olmalarına da engel olmadı. Pistols’ın ‘Anarchy in the UK’ ve ‘God Save the Queen’ gibi parçaları, punk rock tarihinin mihenk taşlarından oldu. Grubun 21 yaşında yaşama veda eden bas gitaristi Sid Vicious ise punk kültürünün en önemli ikonlarından biri oldu. Dizide Sid Vicious’ı Louis Partridge canlandırırken Steve Jones’Toby Wallace, John “Johnny Rotten” Lydon’a Anson Boon, Glen Matlock‘a ise Fabien Frankel hayat veriyor.

31 Mayıs’ı heyecanla beklerken diziden yayınlanan son fragmana aşağıdan göz atabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR