Ana SayfaDünyadanDave Grohl'dan yeni Kurt Cobain açıklamaları

Dave Grohl’dan yeni Kurt Cobain açıklamaları

Foo Fighters solisti Dave Grohl, yönetmenliğini üstlendiği “What Drives Us” belgeseli öncesi Kurt Cobain hakkında ilginç açıklamalar yaptı. 

Gün geçmiyor ki Kurt Cobain hakkında yepyeni bilgiler ışığa çıkmasın…

Dave Grohl, 90’larda grunge rock ekolünün öncüsü Nirvana’da ekip arkadaşı olan 1994 yılında kaybettiğimiz Kurt Cobain’in araba kullanmasına hiçkimsenin izin vermediğini söyledi.

Grohl The Hollywood Reporter’a “Her grupta kimin direksiyona geçecek kadar sorumlu olduğunu ve kimin olmadığını biliyorsunuz. Bu söylenmemiş bir anlaşmadır. Ben ve Novoselic sağlam adamlardık. Ama hayır, Kurt’ün direksiyon başına geçmesine göz yumamazdık. Onu hiç sürücü koltuğunda görmedim” dedi.

Dave Grohl, kendisinin ise araba kullanmaktan çok keyif aldığını ve hatta 18 saat boyunca araba sürmekten “meditatif” bir zevk aldığını da sözlerine ekledi.

Amazon Prime’da yayınlanacak olan “What Drives Us” belgeselinde Grohl ve pek çok ünlü rockçı turne için minibüsle yollara düşüyor.

Bu arada, Nirvana’nın Jesse Frohman imzalı son fotoğraf çekimi de NFT olarak satılacak. Bu çekimlerde daha önce hiç görülmemiş Nirvana kareleri yer alıyor. Çekimler Kurt Cobain’in ölümünden birkaç ay önce gerçekleşmişti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR