Ana SayfaalternatifDengi Dengine'den yeni single: "Tek Vuruş"

Dengi Dengine’den yeni single: “Tek Vuruş”

Alternatif sahnenin yeni ekiplerinden Dengi Dengine, “Tek Vuruş” adını verdikleri single’larıyla dinleyicisini selamlıyor.

2004 yılında Edirne’de bir barda tohumları atılan bir cover grubunun kurucu üyeleri Reşat Saral ve Buğrahan Çayır, 16 yıl sonra tekrar bir araya gelerek kendi şarkılarını yayınlamaya karar verdiler ve Dengi Dengine işte böyle ortaya çıktı. İkiliye tecrübeli müzisyenler Onur Atar, Özkan Zeki ve Çağrı Yüce dahil oldu. Dengi Dengine, Türk ve doğu etnik, elektronik, funk ve rock türlerini harmanlayan bir müzik türüne sahip.

İSYAN VAR BU DÜZENE!

İçinde bulunduğumuz dönemde, tüm dünyada karşı karşıya olduğumuz çarpıklık, yozlaşma, özellikle genç nesilin yaşadığı çıkmaz, iniş çıkışlar, hayal kırıklıkları, yükselişler, sert düşüşleri konu alan Tek Vuruş, Dengi Dengine’nin bu düzene isyanını, haykırışını, serzenişini, baş kaldırışını notalara döktüğü doğu ve batı tınılarını buluşturduğu etnik-elektronik pop türünde bir şarkı olarak Avrupa Müzik etiketiyle ve klibiyle müzikseverlerle buluştu.

Reşat Saral, Buğrahan Çayır, Onur Atar, Özkan Zeki ve Çağrı Yüce’den oluşan gruba bu şarkıda Burak Irmak ve Bora Üzen gibi isimler eşlik ediyor. Şarkının mixi Alp Turaç’a, mastering’i Pieter Snapper’a ait. Yönetmen koltuğuna Emre Küçükosman’ın oturduğu klip Goril Film prodüksiyonuyla çekildi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR