Ana SayfacazDeniz Taşar'dan video serisi: "Müziğe Yolculuk"

Deniz Taşar’dan video serisi: “Müziğe Yolculuk”

Şarkıcı, şarkı yazarı, tasarımcı ve multidisipliner sanatçı Deniz Taşar’ın, İKSV Alt Kat ve İstanbul Caz Festivali işbirliğiyle çocuklara yönelik olarak hazırladığı altı bölümlük video serisi ‘Deniz Taşar’la Müziğe Yolculuk’ başlıyor.

Haftada bir bölüm olarak yayınlanacak olan serinin ilk bölümü ‘Melodilerle Sohbet Edilir Mi?’, İKSV YouTube kanalında yayında.

Kendi deneyimlerinden yola çıkarak; bir iletişim aracı olarak müzik, cazın özgürlük alanı ve doğaçlama, hayatın içindeki müziği duymak, kendi sesini bulabilmek, duyguların sanatla ifadesi, farklı sanat dalları arasındaki iletişim, şarkı yazımı, elimizin altındaki malzemelerle basit enstrüman yapımı gibi konulara eğlenceli örneklerle değinecek olan Deniz Taşar bu projeyi çok önemsiyor.

Seride Deniz Taşar’a, Eylül ayında 28. İstanbul Caz Festivali’nde de birlikte konser vereceği piyanist ve besteci Adem Gülşen eşlik ediyor. Konuklarsa; sohbet ve performanslarıyla trompette Barış Doğukan Yazıcı ve davulda Fırtına Kıral ile Deniz Taşar’ın asistanları Derin Şenkul ve Demir Keskincan.

ABD Büyükelçiliği’nin desteğiyle hazırlanan ve Salon İKSV’de çekilen video serisine, İKSV Alt Kat web sitesinden de sesli betimleme seçeneğiyle erişilebilecek.

DENIZTASAR

BİR YANDAN DA PODCAST DEVAM EDİYOR

Deniz Taşar’ın Şubat ayında yayınladığı ikinci solo albümü Pişman Olunmayan Dünler‘in devamı niteliğindeki ‘P.O.D Cast’, iki bölümüyle yayında. Albümdeki her parçası için bir konuk aldığı bu seride, Deniz Taşar beğenerek takip ettiği ve yaratıcı süreçlerini merak ettiği konuklarıyla pişmanlıkları, dünleri, üretim süreçlerini konuşuyor.

Taşar’ın ilerleyen dönemde konukları da Can Bonomo, Caner Özyurtlu, Hayal Köseoğlu, Tuluğ Tırpan gibi isimler olacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR