Ana SayfacazDeniz Taşar'ın Pişman Olunmayan Dünler albümü yayında

Deniz Taşar’ın Pişman Olunmayan Dünler albümü yayında

Türkiye’deki caz vokaline yepyeni bir soluk getiren Deniz Taşar’ın albümü Pişman Olunmayan Dünler yayınlandı.

Pişman Olunmayan Dünler ya da birçok mecrada göreceğiniz şekliyle P.O.D; hayatın içinden hikayeler sunan, samimi ve dinleyenlerin ortak duygularda buluşabileceği bir albüm. İsmiyse Deniz Taşar’ın hayata bakışına dair önemli bir ipucu barındırıyor. Ona göre pişman olmak da, deneyimleri birer büyüme vesilesi olarak görmek de bir seçim.

“Her seçim bir vazgeçiştir ve yine her seçim bizi biz yapandır. Ben pişmanlıktansa ders çıkarmaya ve büyümeye inanırım. Pişmanlığa kafamızı taktığımızda onu hayatın her detayında bulabiliriz. Mühim olan, büyük resmi görebilmek ve olduğumuz insanı benimsemek, sevmek ve sahiplenmek, kendi hikayelerimizi anlayışla kabul edebilmektir. Bana bir şeyler hissettirmiş her an için minnettarım, bu his ne olmuş olursa olsun çünkü sayesinde şu an olmaktan memnun olduğum bu insanım ve beni mutlu eden şeyler üretebiliyorum.”

Deniz Taşar’ın dünlerinden aldığı ilhamla yazdığı ve yine çok sevdiği dünlerine ithaf ettiği Pişman Olunmayan Dünler yedi parçadan oluşuyor. 2015-2020 yılları arasında yazdığı şarkılardan seçtiklerini, günümüzün Deniz’inden yorumladığı bu albüm, yaşanmış ve yaşanabilecek hikayelere dair hisler taşıyan, oldukça kişisel bir albüm.

Düzenleme anlayışı, çalımları ve serbest formlarıyla cazdan beslenen ama elektronikten alternatif pop’a, rock’tan hip-hop’a uzanan ve müzikal tanımlamaların dışına taşan, ‘türler arası’ bir albüm, P.O.D.

Albümdeki tüm söz ve müzikleri yazıp iki parçada da ortak aranjör olarak yer alan Deniz Taşar; beş parçanın düzenlemesinde “Beni sürekli olarak olumlu yönde şaşırtarak, parçaları gitmek istedikleri yerlere taşıdı” dediği Adem Gülşen’le birlikte çalıştı.

Kemik kadrosunu vokal ve geri vokallerde Deniz Taşar, tuşlu çalgılarda Adem Gülşen, davul, vurmalı çalgılar ve elektronik seslerde Ekin Cengizkan’ın oluşturduğu albümde; akustik ve elektro gitarda Cenk Erdoğan, trompette Şenova Ülker, alto saksofonda Serhan Erkol, yaylılarda Çağlar Haznedaroğlu, Hakan Güven, Burak Kayan, Gözde Öcal Güvemli; kontrbasta Ozan Musluoğlu ve Enver Muhamedi ile bas gitarda Orhan Deniz ve Şentürk Öztaş konuk olarak yer aldı.

deniz-tasar2

Pandemi sebebiyle müzisyenlerin kendi stüdyolarında ‘uzaktan’ kaydedilen bölümleri dışında, albüm Gevrec Music Production ve Hayyam stüdyolarında Barış Baykan ve Sinan Sakızlı tarafından kaydedildi. Mix yine Barış Baykan, mastering ise Dede Mastering’de Eray Polat tarafından yapıldı.

Kapaktan fotoğraf ve video’lara uzanan görsel dünyayı da bizzat Deniz Taşar’ın çizim ve tasarımlarıyla inşa ettiği ‘Pişman Olunmayan Dünler’; tanışma, yol alma, hayal kırıklığına uğrama, güçlenme, veda ve yeniden doğma şeklinde bir yol izleyerek hayat ve ilişkilere dair hikayeleri şahsi bir çıkış noktasından paylaşan ama bir o kadar da ortak insani hislere dokunan bir albüm.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR