Ana SayfaalternatifDeniz Tekin: "Rap ile yeni bir şey denemek istedim"

Deniz Tekin: “Rap ile yeni bir şey denemek istedim”

Alternatif sahnenin yetenekli isimlerinden Deniz Tekin, Gülinler’in konuğu oldu. Tekin, rap müzikte ulaşmak istediği seviyeye henüz gelmediğini söyledi. 

Deniz Tekin, Gülinler’in Zorlu PSM YouTube kanalında yayınlanan “Bir Masaya Oturduk” programına konuk oldu. İşte Tekin’in röportajından çarpıcı satırbaşları…

ÇOCUKKEN DE SESİM İNCEYDİ 

“Annem de ben de tiz ve volümlü sesle konuşuruz. Şarkı söylerken ikisi arasında switch etmeyi hiç öğrenmedim. Konuştuğum yerden söylüyorum. Çocukken de sesim inceydi. Sanırım hep kafa sesimi kullanıyordum. Büyüdükçe konuşma sesim pesleşmeye başladı. Çocukken çok pes seslere indiğimde boğazım zorlanıyormuş gibi hissederdim. Çok denemiyordum bu yüzden. Ama eskisi kadar tiz söylemiyorum.”

“DAHA ÇOK MECAZ KULLANABİLİRDİM”

“Biraz daha büyük şeyleri mecazla anlatmasını söylerdim. Çok direkt ve sade cümlelerle bir şey yazmış olsam da. Sadelik yüzünden eleştiriyorum ama yine de ilk şarkılarımda o cümlelerde her şeyi söyleyebiliyormuşum gibi bir temel oluşmuş.”

“RAP’TE VARMAK İSTEDİĞİM SEVİYEDE DEĞİLİM”

“Rap benim artikülasyonumu (bir sesin çalınış biçimini ifade eden müzik terimi) düzeltti. Şu an hala yine de çok iyi değil. Son 3 senedir yapmaya çalışıyorum. Tam varmak istediğim bir mükemmellik seviyesi var. Oraya ulaşana kadar ‘Evet ben yaptım’ demeyeceğim çünkü henüz orada değilim. Yeni bir şey denemek istedim. Sanırım ilk yaptığım Kamufle’yle ‘Fugitora’ydı ama onun yayınlanması daha sonra oldu.”

Programın tamamını izlemek için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR