Ana SayfaalternatifDeniz Tekin ve Canbey'den "Olmayacak İşler" geliyor

Deniz Tekin ve Canbey’den “Olmayacak İşler” geliyor

21 Mayıs Cuma yayınlanacak “Olmayacak İşler”, Deniz Tekin ve CanBey’in önümüzdeki aylarda yayınlanacak EP’si Kuyu’nun ilk single’ı.

Alternatif sahnenin yetenekli isimlerinden Deniz Tekin ve CanBey yeni bir EP için bir araya geldi. EP’nin ilk single’ı ise “Olmayacak İşler” adında.

deniz tekin canbey2

“Olmayacak İşler” parçası önce akustik gitar ve iki ana vokal kaydedildi, sonrasında İstanbul Strings’le yaylı kayıtları yapıldı. Kuyu EP’ye dahil olan şarkılar içinde, kullanılan enstrümanları doğal ve fazlaca manipüle edilmemiş, işlenmemiş şekilde duyduğumuz tek şarkı “Olmayacak İşler”; hem sözler hem de müzikal cümleler bakımından 90’lar ve 2000’lere has bir besteci- söz yazarı naifliği içeriyor. Fazlaca mecazsız, oyunsuz, direkt bir yoldan şarkı anlatmak istediğini anlatıyor.

İlk albümü Kozakuluçka‘dan sonra son olarak Güneşe Doğru adında bir EP yayınlayan Deniz Tekin’in solo çalışmalarının yanı sıra Canozan, Dolu Kadehi Ters Tut, Şanışer, Sokrat St, Kamufle gibi farklı türden birçok sanatçıyla ortak çalışmaları var.

CanBey mahlaslı Can Büyükbaş yıllarca çeşitli gruplarda vokallik yaptıktan sonra 2013 senesinde Öfkeli Kalabalık’ ı kurdu. Singer songwriter olarak başını çektiği grupla iki albüm, üç EP ve üç single yayınladı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR