Ana SayfarockDeniz Yılmaz'lı Mane'den yeni şarkı: "Sahil"

Deniz Yılmaz’lı Mane’den yeni şarkı: “Sahil”

Kurban grubundan tanıdığımız Deniz Yılmaz Mane’nin yeni şarkısı ile geri döndü. Mane, “Sahil”i dün akşam YouTube’da yayınladı. 

2000’li yılların efsane topluluğu Kurban’ın solisti Deniz Yılmaz, uzun bir zaman sonra müziğe geri dönmüştü. 2013’te Kiva ile devam ettiği müzik çalışmalarına 2016’dan bu yana yeni elemanların da katılımıyla Mane ismiyle sürdüren Deniz Yılmaz, ekipte vokal ve gitar olarak yer alıyor. Mane’de vokal ve gitarda Ümit Yaşar Doğdu, bas gitarda Kadir Kaygana, davulda ise Canberk Emir bulunuyor.

KURBAN’DAN NEDEN AYRILDIĞINI ANLATTI 

Yılmaz, aktif olarak döndüğü Instagram hesabında da eylül ayının sonunda bir video yayınlayarak Kurban’la neden yollarını ayırdığını ilk kez açıklamıştı. Yılmaz, videosunda şunları söylemişti: “2005 yılında Kurban’dan neden ayrıldım onu anlatacağım. Mersin’de bir konserde, ‘Yalan’ şarkısını çalarken bir anda gitarla bas duruverdi. Biz teknik bir sorun var diye davulla devam ettik bir süre. Fakat arkamı döndüğümde iki gitar da birbirinin kafasına geçirmeye çalışıyordu. Bu biraz sürdü, sahne görevlileri geldi ayırmaya çalıştılar. Ben de ‘Bu benim Kurban’la son konserim’ dedim. Zaten grup içi mutsuzluk ve çatırdamalar had safhadaydı. Bu artık şiddet boyutuna gelince gruptan ayrılma kararı verdim.

DAGILMIS DA OLSA UNUTULAMAMIS ROCK GRUPLARI

Bir sonraki konser Megadeth konseriydi ve tarihi belliydi, çok istiyordum, bozmak istemiyordum ortamı. Konserden sonra arkadaşlarıma ‘Gruptan çıkmak istiyorum’ dedim. Bu ayrılıktan 1,5 sene sonra tekrar birleştik. 2017’de yine ayrıldım. Açıkçası kulağıma çok fazla dedikodu geliyordu. Bunun kaynağını zaten biliyordum ama bu kez konuşmalar ve yazılı şeyler elime geçti. Grupta anlaşamadığım kişiyle yollarımı ayırmak istiyordum. Gruptaki iki kişiye de ‘ya o ya ben’ dedim. Bir cevap alamadım. Lanet olsun dedim ve müzik yapmamaya karar verdim. Bu sırada hakkımda çok insan konuşuyordu. Bunları da biliyorum.”

Yılmaz’ın bu videoda bahsettiği kişinin davulcu Burak Gürpınar olduğunun kesin olmayan ancak kulislerde konuşulan bir bilgi olduğunu da ekleyelim.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR