Ana SayfaHaberlerDepeche Mode'un yas albümü "Memento Mori"

Depeche Mode’un yas albümü “Memento Mori”

Andy Fletcher’ın ölümünün ardından yas tutmaya devam eden Depeche Mode yepyeni bir albüm ve turne haberiyle geldi. 

Hatırlarsanız sizlerle birkaç gün önce Depeche Mode cephesinde gelişmeler olacağını duyurmuştuk. Sosyal medyada “4 Ekim” yazan bir paylaşımda bulunmuş ama başka hiçbir detay vermemişlerdi. Mayıs ayında hayatını kaybeden Andy Fletcher‘ın ardından bir süre sessiz kalmış, sonra da “Bildiğimiz ve sevdiğimiz şeylerde istikrar buluyor ve hayata anlam ve amaç veren şeylere odaklanıyoruz” diyerek stüdyoya girdiklerini söylemişlerdi. Açıkçası herhalde yeni bir şarkı geliyor derken, Depeche Mode yeni albümlerinin duyurusunu yaptı.

Pandemi döneminin pik noktasına ulaştığı dönemde, Dave Gahan ve Martin Gore 15. stüdyo albümlerini oluşturacak şarkıları yazmaya başlamışlardı. Albüme “Memento Mori” adını vererek yaşadığımız bu sıra dışı ve büyük kayıplarla sonuçlanan dönemi adeta kucakladılar. Gahan albüm ismiyle ilgili olarak şu açıklamada bulundu: “Memento mori’nin tam karşılığı ‘öleceğini hatırla’ demek. Birçok şarkı bizlere zamanımızın uçucu olduğunu hatırlatan o yere gidiyor ve siz pozitif anlamda en iyisini yapmalısınız.”

Andy Fletcher‘ın ardından yas tutmaya devam eden grubun bu anlamlı albümü, 2023’ün bahar aylarında bizlerle buluşacak. Albümün yayınlanmasıyla birlikte turneye de çıkacaklar. Yaşadıkları büyük kayıpla ilgili ise Dave Gahan, Fletch‘in yerine birini almayacağız, bunu yapmak için hiçbir nedenimiz yok, bu imkansız” diyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR