Ana SayfaalternatifDikkat çeken bir ses: Emirhan Çakmak

Dikkat çeken bir ses: Emirhan Çakmak

On Air Sahne’nin destek verdiği genç müzisyen Emirhan Çakmak, “İllet” şarkısıyla dikkat çekiyor.

Bugüne kadar akustik gitarıyla şarkılar söyleyen genç müzisyen Emirhan Çakmak’ın “İllet” şarkısı kliplendi. Osman Özel prodüktörlüğünde bestelenen şarkının klibini ise Can Köksal çekti.

Dinlendirici bir ses rengi olan ve şarkı sözlerindeki ahenkle dikkat çeken Çakmak’ın sound’u, dümeni hafif hafif elektro pop sularına kıran alternatif bir sound.

 

EMİRHAN ÇAKMAK KİMDİR?

Ankaralı genç müzisyen, kendini şu cümlelerle anlatıyor:

“Dünyaya kendini tanıtmak ve büyük bir stadyumda seyircileri ile beraber şarkı söylemek en büyük hayali. Bu sebeple kendini müziğe odaklamıştır. En çok sevdiği sanatçılardan biri olan Bob Dylan‘dan ilham almıştır. Akustik gitarıyla şarkılar söylemek en büyük zevkidir. Şu ana kadar yarattığı eserlerden biri, ilk çalışması olan : “Yalnız ve Özgür”dür. Bu çalışmasına toplumsal açıdan insanlara olan bakış açısını yansıtmıştır.

Helin Sarya Bulak’la Ah Ulan Ah isimli projesi ilk düet çalışmasıdır. Bu süreçte biraz farklılık yaratarak çok enstrümanlı ve 2. müzik klibi olan Kendini Kandırma parçasını dinleyicilerine sunmuştur. Çok zaman geçmeden ilk elektronik müzik deneyimi ve 3. müzik klibi olan İllet adlı şarkısını yayınlamıştır. Klip Emirhan Çakmak Youtube kanalında paylaşıldı.  Emirhan Çakmak kendisini geliştirmeye devam ediyor ve kendisi gün geçtikçe daha iyisini yapmak için çabalıyor.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR