Ana SayfaalternatifDilan Balkay'dan "Hepsi Kafamda" yayında

Dilan Balkay’dan “Hepsi Kafamda” yayında

Birçok müzisyen ve Dolu Kadehi Ters Tut grubuna trompetiyle eşlik eden müzisyen Dilan Balkay, “Hepsi Kafamda” adlı şarkısını tüm dijital platformlarda yayınladı.

Balkay’ın 3. teklisi olma özelliği taşıyan “Hepsi Kafamda”nın söz ve müziği kendisine ait. Onur Güney Kumaş’ın gitar çaldığı şarkının vokal kayıtlarıyla pre-prodüksiyonunu Yasin Soyöz; prodüksiyon, miks ve mastering işlemlerini Canozan üstlendi.

Tamamen elektronik bir altyapıya sahip “Hepsi Kafamda” isimli şarkının kapak görseli ve animasyonlarını ise Hazal Günal hazırladı. Dilan Balkay, Canozan, Dolu Kadehi Ters Tut, Evrencan Gündüz, Dilhan Şeşen, Ozbi, Sedef Sebüktekin ve Suha gibi isimlere trompeti ile eşlik ediyor.

Yaklaşık bir yıldır kendi bestelerine ağırlık veren Balkay, 2019 yılında “Bizi Bir Ettim” ve “Derken” isimli iki tekli yayınlamıştı.

Dilan Baykal kimdir?

Dilan Balkay, 1 Eylül 1995 tarihinde dünyaya geldi. Trompet çalmaya 2004 yılında Şile Belediyesi Gençlik Orkestrası’nda başladı. 2010 yılında Film Müzikleri Senfoni Orkestrası’nda (FİLMSO) bir dönem çaldı. Aynı yıl Marmara Üniversitesi ve Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi orkestralarında konuk trompetçi olarak yer aldı.

Daha sonra Samsara İstanbul / Farfara İstanbul ve Rend ile sokak müziği yapmaya ve konserler vermeye başladı. 2015-2017 yılları arası Boğaziçi Gençlik Korosu ve Boğaziçi Caz Korosu’nda koristlik yapan Balkay, Ocak 2017 tarihinden beri Evrencan Gündüz ve Uzaylılar ile birlikte müzik yapıyor.

Balkay, ayrıca Dolu Kadehi Ters Tut adlı grupta da trompet çalıyor. Yakında çıkacak EP için çalışmalarına devam ediyor.


BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR