Ana SayfaalternatifDilhan Şeşen'den yeni şarkı yayında: "Kaçtım"

Dilhan Şeşen’den yeni şarkı yayında: “Kaçtım”

Alternatif sahnenin yetenekli isimlerinden Dilhan Şeşen’in yepyeni single çalışması “K a ç t ı m” Sony Music etiketiyle yayınlandı.

“Acıtır Yara” isimli ilk single çalışmasıyla büyük beğeni toplayan genç kuşak müzisyenlerin en başarılı temsilcilerinden Dilhan Şeşen; bir buçuk yıllık aranın ardından yeni single çalışması “K a ç t ı m”la dinleyicileri selamlıyor.

Kendine has yorumu ve şarkılarıyla alternatif müziğe yeni bir soluk getiren Dilhan Şeşen’in ikinci single şarkısı “K a ç t ı m”ın sözü ve müziği sanatçının kendisine ait olurken, şarkının düzenlemesinde ise Cihan Reşit Köse, Emre Kuvvetli ve Dilhan Şeşen’in imzaları bulunuyor.

Gerçeklerden ve kendinden kaçışını anlattığı, içinde umudu da barındıran “K a ç t ı m”ın video klibinde tek başına kamera karşısına geçen Dilhan Şeşen, doğal görüntüleriyle de dikkat çekiyor. “K a ç t ı m” için üç farklı video klip çeken sanatçı, şarkıyı en iyi ifade ettiğini düşündüğü klibi seçerek müzikseverlerin beğenisine sundu.

Şarkının Gevrec Music Production’da gerçekleşen kayıtlarında gitar Tolga Şişko’ya, mix & mastering Orçun Ayata’ya ait olurken; “K a ç t ı m”ın kapak tasarımında Dilhan Şeşen ve Amaia Otaola’nın, imaj fotoğraflarında ise Yağız Kaya’nın imzaları bulunuyor.

Sanatçı, “K a ç t ı m”ın ve video klibinin hikayesini ise şu sözlerle ifade ediyor:

“Eskiden yaptığın bi bestenin artık sende tamamlayıcı bi gücü olmadığını hissettiğinde yaptığın o besteyi rafa kaldırmak yerine başka bi forma sokup dönüştürme fikrine inanıyorum. Oyun hamuru gibi. Alışması zor çünkü kulağın alışkanlıktan hep eskisine gidiyor ama bence bu meselenin genişletici bi gücü var. Kaçtım ilk akustik olarak çıkmıştı. Çok yakın bi arkadaşımla çimler üzerinde sözler yazıyorduk. Adı Umay. Selam Umay. Yıllar sonra da yine çok yakın iki arkadaşım Cihan Reşit Köse ve Emre Kuvvetliyle parçayı o formdan çıkarıp bu forma soktuk. Parçaya üç ayrı klip çekme ihtiyacı hissettim ve üç ayrı klip çektim. Deneme yanılma yöntemiyle her zaman günün sonunda çok güzel tecrübeler ediniyorum.

dsy14

Bi ânı büyütme meselesi çok ilgimi çekiyor fakat bu zor bi iş. Bunun bilinciyle yolda olmak çok güzel. Egomun ensesine destekleyici bi tokat yapıştırıp aşırılıklar ve plastikler dünyasında kaybolmak değil de içimi dolduracak bir şey yapmak geldi içimden. Eğer bi iletişimimiz var ise o zaman gerçekten neler yaptığım nelerden keyif aldığım konusunda karşılıklı bilgi sahibi olursak ancak gerçek bi iletişim kurabiliriz. Merhaba ben Dilhan bu sıra bankta oturup müzik dinlemekten ( bu arada asla kendimi dinlemem klibin tek yalanı bu olmuş olsun ) kedilerle tanışmaktan keyif alıyorum. Kamerayı Hüseyin Demirkan tuttu, color da Hüseyinden. Tebrikler Hüseyin. Diğer kliplerde emeği geçen canım arkadaşlarım İpek Avcıya, Yağız Kayaya, Naci Ulamaya çok teşekkür ederim. Endişelenmeyin hiçbir zaman bi klibim en iyi klibim olmayacak. Sevgiyle :)”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR