Ana SayfarapDJ Sivo, şampiyonlar ligi gibi bir albümle geldi: Griot

DJ Sivo, şampiyonlar ligi gibi bir albümle geldi: Griot

DJ Sivo’nun uzun zamandır merakla beklenen albümü Griot bugün yayınlandı. Albümde Ceza, Gazapizm, Khontkar, Ben Fero, Cashflow, Zen-G, Defkhan ve Yener Çevik gibi rap müziğin önde gelen isimleri yer alıyor. 

10 şarkıdan oluşan, her şarkının tınısında ve sözlerinde güçlü ögeler barındıran albümün ismi ise Griot. Albümdeki 5 şarkıya çekilen 5 klip, Sony Müzik YouTube kanalında yayınlandı. Ceza ve Gazapizm’in bir arada olduğu “Baskın” klibi YouTube trendlerde 6 numarada.

Battle, trap, arabesk, drill gibi pek çok tarzı içeren albüm hem Türkçe sözlü rap müziğin yıldızlarının buluşması hem de Z kuşağının bir sentezi olması özelliğini taşıyor. Bir film bütünlüğüne sahip ve birbirinden değerli rap sanatçılarının bir araya geldiği Griot‘u DJ Sivo şu sözlerle anlatıyor: “Griot’lar, Afrika’da kabilelerin sözlü tarihini ve geleneklerini kuşaktan kuşağa aktaran kişilerdir. Afrika’nın geleneklerle kültür mirasını hala ayakta tutan halk ozanlarıdırlar. Kahramanlık hikayelerini, şiir ve öyküler yoluyla anlatırlar. Bu anlamda bu albümdeki herkes bir Griot.”

Khontkar ve Anıl Piyancı’nın bir arada olduğu “Korsan” klibi YouTube trendlerde.

2019 yılının Kasım ayından bu yana üzerinde çalışılan albümün büyük çoğunluğu pandemi nedeniyle uzaktan iletişimle kaydedildi. Her biri bu yılın hiti olacak 10 şarkının yer aldığı Griot, Türkçe rap’in kilometre albümlerinden biri olmaya aday.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR