Ana SayfarockDoğan Duru'dan yeni single "T'araf"

Doğan Duru’dan yeni single “T’araf”

Redd grubu solisti Doğan Duru, ilk solo projesinin devamı niteliğindeki yeni albümünün habercisi “T’ARAF”ı Pasaj & Garaj Müzik etiketiyle yayınladı.

Doğan Duru, 8 şarkıdan oluşan projenin yayımlanan ilk şarkısından sonra, albüm çıkış tarihine kadar her ay bir şarkısını dijital platformlar aracılığıyla dinleyicisinin beğenisine sunacak.

Müzik dünyasının sıra dışı gruplarından Redd’in solisti, şarkı yazarı ve bestecisi Doğan Duru taze bir bakış açısına sahip ‘T’araf’ın; sözünü, müziğini, mix’ini yapıp, bütün enstrümanlarını kendi çaldı.

dogan duru yeni single2

Duru şarkıyı şu cümlelerle anlatıyor:

“Şarkıyı 24 saat içinde, sözü, müziği ve düzenlemesiyle bitirmiştim ufak tefek değişiklikler hariç ilk versiyonunu dinleyeceksiniz yaptığım andaki hissiyle yani. Ben araf duygusunu sevmem, arada kalan, aklı karışık olan biri de olmadım ama şimdi anlıyorum ki arafta olmak da aslında bir Tarafta olmakmış. Aslında araf duygusunun içinde yaşamayı veya yaşatmayı seçim haline getirmiş insanlar olduğuna inanıyorum. Yaşadığımız zaman, koşullar veya kişiye özel bilinmez başka değişkenler yüzünden masum bir şizofreninin ziyaretçisi olmak gibi. Kısa bir mola verip olduğun hayattan kaçmak, başka bir hayata uğramak, biraz içip, biraz değişik hissedip kendi hayatındaki uykuya geri dönmek gibi. Uyku mu hepsi uyanamamak mı yoksa rüya mı emin olduğuna emin olmadan ruhunu iç dış yıkamaya vermek?

 Ama üzgünüm ki bitmez uyurgezerin gezmeleri. Bitmez tarafın arafı, arafın tarafı.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR