Ana SayfaDünyadanDoktor Vrabevski, sahneden bekleniyorsunuz

Doktor Vrabevski, sahneden bekleniyorsunuz

Doktor, müzisyen ve çok yönlü bir iş insanı olan Milen Vrabevski’nin 2012 yılında hayata geçirdiği süper grup projesi Intelligent Music Project’e kulak verin.

Efsanevi grup TOTO’nun davulcusu Simon Philips’in hem davulda hem de prodüksiyonda yer aldığı Intelligent Music Project, rock müzik ile virtüözlüğü yenilikçi bir biçimde harmanlayan bir grup. Grupta Simon Philips’in yanı sıra, Ronnie Romero (Ritchie Blackmore’s Rainbow) John Lawton (Uriah Heep), Joseph Williams (TOTO), John Payne (Asia) gibi isimler de yer alıyor. Grubun yaratıcısı, prodüktörü, söz yazarı ve bestecisi olan Milen Vrabevski birbirinden yetenekli isimleri bir araya getirerek dinleyicileri özlenen gitar müziği ile buluşturuyor.

Müzikal yolculuğuna 2012 yılında Power of Mind albümüyle başlayan Intelligent Music Project, hemen ardından 2014 yılında “My Kind o’ Lovin'” albümüne imza attı. 2015 yılında yayınladıkları “Touching the Divine” albümünde gruba, Michael Jackson, Roger Waters, Alice Cooper ve daha birçok isimle çalışmış olan ünlü gitarist Tim Pierce eşlik etti. Michael Jackson’ın “Black or White” ve The Goo Goo Dolls’un “Iris” şarkısı başta olmak üzere müzik tarihinde önemli yer tutan sayısız şarkıda yer alan Tim Pierce’ın yanı sıra yine albümde gruba, Daft Punk’ın Grammy Ödüllü “Get Lucky” şarkısında bas gitarda yer almış ünlü gitarist Nathan East de eşlik etti.

2019 yılında yayınladıkları Sorcery Inside albümünde, Simon Philips, Carl Sentance ve Joseph Williams’ın yer aldığı “Yesterdays That Mattered” şarkısı ile dikkatleri üzerine çeken grup bu yıl içerisinde ise Life Motion albümünü yayınladı. Life Motion albümünde Simon Philips’in yanı sıra vokalde Ritchie Blackmore’s Rainbow grubundan Ronnie Romero yer alıyor.

Albümde yer alan “Every Time”, “We Keep on Running” ve “The Things in Your Mind” şarkıları büyük beğeni topladı. Canlı performansı ile dikkat çeken grubun “Every Time” şarkısının canlı performans videosu ise Youtube’da 1 milyon izlenmeyi aştı.

Yeni albüm hazırlıklarına devam eden grubun yaratıcısı, prodüktörü, söz yazarı ve bestecisi olan Milen Vrabevski’ye her albümde olduğu gibi yeni albümde de ünlü isimler eşlik edecek. 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR