Ana SayfaDünyadanDokuz yıl aradan sonra Placebo'dan albüm müjdesi

Dokuz yıl aradan sonra Placebo’dan albüm müjdesi

Özellikle 2000’lerde büyük bir popülerlik yakalayan dünyaca ünlü İngiliz alternatif rock grubu Placebo, dokuz yıl aradan sonra yeni albümlerini 2022 mart ayında yayınlayacaklarını açıkladı. 

Placebo, Never Let Me Go adını verdikleri yeni albümlerini önümüzdeki yılın mart ayında yayınlayacak. Placebo, yeni şarkıları “Surrounded by Spies”ı da geçtiğimiz günlerde dinleyicileriyle paylaştı. Grubun solisti Brian Molko, bu şarkıyı komşularının onu gözetlemesinden esinlenerek kaleme almış.

Molko; “Artık ırkçı yüz tanıma teknolojilerini kullanan dünya çapındaki CCTV kameraların piyasaya sürülmesinden bu yana gizliliğimizin nasıl aşındırıldığı ve çalındığı sayısız yolu düşünmeye başladım. Hemen hemen her kullanıcıyı kendi hayatında bir paparazziye ve seyirciye dönüştüren internet ve cep telefonunun yükselişi ve tek amacı bizi sömürmek olan çok uluslu şirketlere kişisel bilgileri çoğunlukla nasıl sunduğumuz…” diyor.

Placebo yeni albüm çalışmalarını pandemi döneminden önce bitirmiş. “Aslında her şey iki yıl kadar gecikti” diyen ekip “Bizim için de çok sinir bozucuydu. Yeni bir müzik yayınlamak için bitmek bilmeyen bir bekleyişteydik” diyor. Placebo, kasım ve aralık ayında da İngiltere ve İrlanda turnesine çıkacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR