Ana SayfaHaberlerDolu Kadehi Ters Tut’tan yeni albüm: “Ölüm Dansı”

Dolu Kadehi Ters Tut’tan yeni albüm: “Ölüm Dansı”

Dolu Kadehi Ters Tut bu yıl içerisinde çıkarmayı planladıkları beşinci albümleri “Ölüm Dansı”nın, içinden geçtiğimiz zor ve tarihi günlerde grubun önden paylaşmak istediği 6 şarkıdan oluşan ilk kısmını yayınladı!

Yılın en beklenilen albümlerinden biri için zaman geldi! Dolu Kadehi Ters Tut iki yılın ardından yeni bir albümle hayranlarının karşısında… İlk kez basılı bir albüm çıkarıyor olmanın heyecanını yaşayan grup toplam 13 şarkıdan oluşacak bu beşinci albümleri “Ölüm Dansı”nın 6 şarkılık ilk kısmını bugün yayınladı! Uğurhan Özay ve Oğulcan Ava yeni albümde, içinde bulunduğumuz çağın olaylarını 13. yüzyılın karanlık günlerinde ortaya çıkmış “danse macabre” akımına atıfta bulunarak yorumluyor.

‘Korkmuyorum’, ‘Yarısı Yok’, ‘Yol Görünmüyor’, ‘İçimde Bir Sıkıntı’, ‘Yaşamadan Ölme’ ve albüme adını veren ‘Ölüm Dansı’nın yayınlandığı 1. kısım bugün itibarıyla dijital platformlardan dinlenebiliyor. Konserlerinde enerji ve tansiyonu albümün kaydına da taşımak isteyen ikili “Ölüm Dansı”ndaki şarkıları sahnede birlikte çaldıkları grup arkadaşlarıyla birlikte tasarlayarak performanslarını sergiledi. Albümün görsel dünyası ve kapağı Oğuzcan Pelit tarafından tasarlandı.

Albümün mis aşamasında daha önce Red Hot Chili Peppers ve Smashing Pumpkins gibi isimlerin albümlerinden tanıdığımız Ryan Hewitt ile çalışıldı. Post prodüksiyon aşamasının sürdüğü “Ölüm Dansı”nın tamamının ne zaman yayınlanacağı hakkın henüz net bir tarih belirlenmemiş olmasına rağmen Dolu Kadehi Ters Tut 2023 yılı içerisinde albümü hayranlarıyla paylaşma niyetinde. O güne kadar elimizdeki yepyeni ve güçlü bu 6 şarkıyı dinlemeye başlayalım!

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR