Ana SayfaalternatifDolu Kadehi Ters Tut'un Zorlu PSM konseri YouTube'da

Dolu Kadehi Ters Tut’un Zorlu PSM konseri YouTube’da

Yerli alternatif sahnenin önde gelen ekiplerinden Dolu Kadehi Ters Tut’un Zorlu PSM sahnesindeki performansının tamamı YouTube’a yüklendi.

Alternatif sahnenin en sevilen ekiplerinden Dolu Kadehi Ters Tut’un Zorlu PSM sahnesinde verdikleri konserin tamamı, Zorlu PSM YouTube kanalına yüklendi. “Beyler”, “Gitme”, “Kaçar Gider”, “Yapma Nolursun”, “Aldattım Mı” gibi sevilen şarkılarını çalan ekip, konserde toplamda 12 şarkı çaldı.

Mürsel Oğulcan Ava ve Uğurhan Özay’ın 2014 yılında kurduğu Dolu Kadehi Ters Tut, ilk albümleri Polonya’nın Başı Belada‘yı evde, 2015 yılı sonunda kaydetti. Takip eden yılın sonuna kadar bir nevi “hobi” gibi sürdürdükleri bu uğraşlarına mesleklerinden ayrılıp odaklanmalarıyla beraber, proje asıl ivmesini kazanmaya başladı. 2017’de art arda gelen single’ları, yıl sonunda ekibin ilk stüdyo albümü olan Dünyanın En İyi Albümü izledi ve grup hızla Türkiye’nin farklı şehirlerinin önemli mekanlarında sahne alan bir isim haline geldi. Yolculuklarını en başından beri bağımsız sürdüren ikili, hareketli bir yılın ardından kendi tabirleriyle “uzun süredir hayalini kurdukları” albümlerini 2019 yılının Nisan ayında yayınladı. Karanlık albümlerini “gerçekten yapmak istediklerimizi yapabildiğimiz ilk albümümüz” şeklinde tanımlayan Dolu Kadehi Ters Tut unutulmayacak bir performans için Zorlu PSM sahnesine konuk oldu.

BANNER 2 2
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR