Ana SayfaMüzikDua Lipa'nın en iyi 7 canlı performansı

Dua Lipa’nın en iyi 7 canlı performansı

Sahne şovları ve şarkılarıyla gözler hep onun üstünde. Bugün 27’sine basan Dua Lipa’nın geçmişten günümüze en iyi canlı performansları karşınızda.

Zeynep SİPAHİ / [email protected]

Bugün 27 yaşına basan Dua Lipa, her ne kadar 2017’de kendi adını taşıyan ilk albümüyle müzik kariyerine başlamış olsa da sanki on yıllardır onu tanıyormuşuz hissini siz de yaşıyor musunuz? Muhtemelen beş yıla sığdırdığı zengin üretim süreci ve hep göz önünde olmasıyla bizde bu hissi yaratıyor. Bu kadar kısa sürede şarkıları müzik listelerinde ilk sıralara yükseldi ve onlarca ödüle layık görüldü, ki müzik sektörünün Oscar’ı sayılan Grammy Ödülleri’nden üç heykelciği çoktan kaptı bile. Bir ara bazı şovlarda playback yaptığı için eleştiri yağmuruna tutulsa da, Dua Lipa‘nın canlı performanları gerçekten izlenmeye değer. 2017 yılından bu yana çeşitli konserler ve ödül törenlerinde ortaya koyduğu en iyi canlı performanları hatırlamaya ne dersiniz?

‘Scared To Be Lonely’

Dua Lipa 2017’de resmi olarak kendi adını taşıyan ilk stüdyo albümüyle müzik sektörüne adım attığından bu yana dikkat çeken isimlerden biri. Dua Lipa‘nın 2017’de Jingle Bell Ball’da seslendirdiği, ilk albümünde de yer alan ‘Scared To Be Lonely’ performansı ise oldukça etkileyici. Ne ona eşlik eden dansçılar ne özel bir sahne şovu. Belki de görebileceğimiz en doğal haliyle karşımızda.

‘Homesick’

2018’de düzenlenen Los40 Müzik Ödülleri’nde Dua Lipa yine ilk albümünde yer alan ‘Homesick’ şarkısını İspanyol müzisyen Pablo Alborán ile seslendirerek unutulmaz bir performansa imza attı. Parlak kırmızı elbisesiyle Jessica Rabbit‘in hayat bulmuş hali gibi değil mi sizce de?

‘One Kiss’

2018’de henüz 23 yaşındayken Amerikan Müzik Ödülleri gecesinde seslendirdiği ‘One Kiss’ ve ‘Electricity’ şarkılarıyla sahne performansı ve şovları konusunda oldukça iddialı olacağının sinyalini verdi.

‘Don’t Start Now’

Ve Dua Lipa‘nın adeta Beyoncé havasında karşımıza çıktığı, dansçılarıyla birlikte izleyicilere muhteşem bir görsel şölen sunan ‘Don’t Start Now’ performansı. 2019’da düzenlenen MTV Avrupa Müzik Ödülleri gecesine bu şovuyla Dua Lipa adeta damga vurmuştu.

‘Levitating’

Dua Lipa 2020’de yayınladığı “Future Nostalgia” adlı albümünde yer alan ve müzik listelerinde uzun bir süre ilk sıralarda kalan ‘Levitating’ şarkısını 2021 Grammy Ödülleri’nde DaBaby ile birlikte seslendirerek unutulmaz bir performansa daha imza atmış oldu.

Future Nostalgia

2021 yılında Brit Ödülleri’nde performans sergileyen Dua Lipa‘nın bu sahne şovu o güne kadar yaptıklarının adeta bir seviye üstündeydi. Londradaki O2 Arena’da düzenlenen törene metrodan giriş yapan ve buradan sahneye bağlanan şovu ile gelmiş geçmiş en iyi sahne performansları arasında yerini aldı.

Bonus: iHeartRadio Müzik Festivali 2021

Geçen yıl 17 Eylül’de iHeartRadio Müzik Festivali’nde sahne alan Dua Lipa bu şovuyla görsel bir şölen sundu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR