Ana SayfaMüzikDünya çapındaki en iyi 7 tribute grubu

Dünya çapındaki en iyi 7 tribute grubu

Dinlemekten büyük keyif aldığımız sanatçıların en iyi tribute gruplarını tanıyor musunuz?  

Kimi sevdiğimiz grup ve sanatçıların mirasını devam ettiriyor, kimiyse günümüzde halen aktif olup sahne alan ve milyonlar dinlenen grupların cover‘larını hayata geçiriyor. Evet, tribute gruplardan bahsediyoruz. Birçok tribute grup olmakla birlikte sizler için aralarından en iyilerini seçtik. Bu gruplardan bazılarının zaman zaman ülkemizi de ziyaret ettiklerini not düşelim yani konserlerine denk gelirseniz sakın kaçırmayın deriz.

Who’s Bad – Michael Jackson

Michael Jackson‘ı “taklit” eden bolca kişi olduğu su götürmez bir gerçek, ancak söz konusu tribute olunca Who’s Bad‘in üstüne yok. Anlık da olsa karşınızda gerçekten Michael Jackson olduğunu sanmanız işten bile değil.

Nervana – Nirvana

Her yıl şubat ayının sonlarına doğru geleneksel hale gelen Nirvana Anma Gecesi kapsamında İstanbul’a da birkaç kez konser vermeye gelen Nervana, Nirvana‘nın en iyi tribute gruplarından biri diyebiliriz.

Zoso – Led Zeppelin

1995 yılında kurulan Zoso, Led Zeppelin şarkılarını en iyi şekilde sahneye koyan bir tribute grup. Hatta bir tribute grup olmalarının ötesinde müziğin altın çağını canlı tutmalarıyla da dikkat çekiyorlar. Grubun gerçek üyelerine benzerlikleri ve sahne performansları ise yıllar içerisinde daha da profesyonel hale gelmiş durumda.

Guns or Roses – Guns N’ Roses

Axl Rose, Slash, Izzy Stradlin, Duff McKagan ve Steven Adler‘dan oluşan Guns N’ Roses‘ı hangimiz canlı canlı izlemeyi özlemedik ki? Guns or Roses tribute grubunu izlerken, gerçekten sahnede Axl ya da Slash var gibi hissediyorsunuz.

The Queen Extravaganza – Queen

Karşınızda bir tribute grubundan çok daha ötesi bulunuyor. Çünkü Queen ekibi tarafından kurulmuş bir grup var karşınızda. Queen‘in bateristi Roger Taylor ve gitaristi Brian May‘in öncülüğünde oluşturulan The Queen Extravaganza, eski hayranlarla yenilerinin Queen‘in müziği ile buluşmasını amaçlıyor.

Muscle Museum – Muse

Muse‘un en başarılı tribute gruplarından biri olan Muscle Museum‘un sahne performansı Muse‘un yarattığı etkiyi bire bir izleyiciye yansıtmayı başarıyor.

Liveplay Band – Coldplay

Ve dünyanın neredeyse her yerinde konser verip bir türlü ülkemize adım atmayan Coldplay‘in tribute grubu Liveplay ile listemizi sonlandırıyoruz. Grubu Avrupa’da temsil eden tribute grubu en az Coldplay kadar çok konser veriyor. Bir diğer tribute grubu olan Coldplace ise konser vermek için ülkemize daha önce gelmişti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR