Ana SayfaHaberlerDuran Duran üyesi Andy Taylor'dan üzücü haber

Duran Duran üyesi Andy Taylor’dan üzücü haber

Duran Duran, Rock and Roll Hall of Fame gecesinde grubun kurucu üyelerinden Andy Taylor’a 4. evre kanser teşhisi konduğunu açıkladı.  

Geçtiğimiz cumartesi akşamı düzenlenen Rock and Roll Hall of Fame gecesi Eminem‘den Eurythmics‘e, Dave Grohl‘dan Lional Richie‘ye birçok ismi sahnesinde ağırladı. Müzik tarihinde iz bırakmış isimlerin yer aldığı gecede sahne alanlardan biri de 80’li yıllara damgasını vurmuş olan Duran Duran‘dı. Performanslarını sergilemeden önce grubun solisti Simon Le Bon yaptığı konuşmada Duran Duran‘ın kurucu üyelerinden gitarist Andy Taylor‘ın neden aralarında bulunmadığını açıkladı ve tatsız haberi verdi. Taylor‘a 4. evre prostat kanseri teşhisi konduğunu ve metastaz yaptığını açıkladı.

Geçen yıl ekim ayında, altı yıl aranın ardından 15 stüdyo albümleri “Future Past”‘ı yayınlayan grup Rock and Roll Hall of Fame gecesinde, ‘Girls on Film’, ‘Rio’ ve ‘Ordinary World’ şarkılarını seslendirdi. Gelin en sevilen Duran Duran parçalarını yeniden hatırlayalım.

Save a Prayer

Duran Duran‘ın 1982’de yayınladığı “Rio” albümündeki hit şarkılardan biri ‘Save a Prayer’dı.

Ordinary World

Kendi adlarını taşıyan ve 1993 yılında yayınladıkları albümlerinde yer alan iki şarkı var ki adeta grupla özdeşleşti. İşte onlardan biri ‘Ordinary World’.

Come Undone

‘Ordinary World’ şarkısıyla aynı albümde yer alan ‘Come Undone‘ın 90’lı yılların sound’unu en iyi şekilde yansıtan parçalardan biri olduğu kesin.

Hungry Like the Wolf

Grubun ikinci stüdyo albümleri “Rio”nun bir diğer hit şarkısı ise ‘Hungry Like the Wolf’du.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR