Ana SayfaHaberlerDuran Duran yeni bir konser filmi yayınlayacak

Duran Duran yeni bir konser filmi yayınlayacak

Duran Duran Los Angeles Rooftop konserini film olarak yayınlayacak: “A Hollywood High”.

1978 yılından bugüne müzikal üretimine devam eden efsanevi gruplardan Duran Duran, Los Angeles’ta verdiği Rooftop konserini A Hollywood High” adlı bir belgesel film olarak yayınlayacak. Filmde konserin yanı sıra grubun şehirle olan uzun süreli ilişkisini anlatan röportajlar ve arşiv görüntüleri de yer alacak.

Grubun klavyecisi Nick Rhodes, birkaç yıl aradan sonra ilk kez verdikleri Amerika konserleri için özel ve samimi bir şey yapmak istediklerini söylüyor. Birçok seçeneği değerlendirdikten sonra grup, Los Angeles’ta verdikleri çatı katı konserine odaklanmış. Yeni albümlerini yayınlamalarının ardından pandemi sonrası verdikleri ilk konser olması ise bu kararlarında etkili olmuş.

Grubun basçısı John Taylor ise Duran Duran‘ın Amerika’ya gelmesiyle birlikte Los Angeles ile yakın bir ilişkisi olduğunu ekliyor. Grubun 40 yıldır birlikte oluşunu özel bir şekilde kutlamak istedikleri için de benzersiz bir şey yapmak istemişler. Bu “çatı katı” konseri ise uzaktan görünen Hollywood tabelası ile birlikte grubun dostluğu, müzisyenliği ve bu şehirle olan ilişkisini kutlamak için en tatlı fikir gibi görünüyor gerçekten de.

75 dakikalık A Hollywood High” konser belgeseli 3 Kasım’da yayınlacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR