Ana SayfaHaberlerEd Sheeran'ın yeni albümü '' - '' (Subtract) çıktı!

Ed Sheeran’ın yeni albümü ” – ” (Subtract) çıktı!

Grammy ödüllü dünyaca ünlü sanatçı Ed Sheeran, ” – ” (Subtract) isimli yeni albümünü bugün dinleyicilerle buluşturdu.

Albümün yayınlanmasına 48 saat kala Disney+’ta yayınlanan “The Sum of It All” belgesel dizisi, Ed Sheeran’ın 2011 yılında + (Artı) ile başlayan ve ardından 2014’te x (Çarpma), 2017’de ÷ (Bölme) ve 2021’de = (Eşittir) albümleri ile devam eden süreci anlatırken yeni albümü  ” – ” (Subtract) ile ilgili de önemli detaylar barındırıyor.

Derin ve karanlık düşünceler eşliğinde yaptığını ifade ettiği albüm, 14 şarkı ve 4 bonus track olmak üzere toplam 18 şarkıdan oluşuyor.

On senedir bu albüm üzerine çalıştığını fakat son birkaç senedir yaşadığı bir dizi talihsiz olay nedeniyle ruh halini ve sanata bakış açısının değiştiğini dile getiren Ed Sheeran, yalnızca 1 hafta içerisinde 10 senelik çalışmasını tamamen değiştirdiğini söylüyor.

Ed Sheeran, hamileyken eşine kanser teşhisi konulması, yaşadığı ve kazanmasaydı müziği bırakacağını söylediği dava süreci -neyse ki kazandı- ve çok yakın müzisyen arkadaşı Jamal’ın ölmesini “Art arda ağır şeyler yaşayarak vuruldum.” sözleriyle ifade ediyor ve boğuluyormuş gibi hissettiği bu dönemde tüm albüm şarkılarının çıktığını dile getiriyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR