Ana SayfapopEda Baba ve Mehmet Güreli'den "Umrumda"

Eda Baba ve Mehmet Güreli’den “Umrumda”

Sanatın pek çok dalında eserleri olan Mehmet Güreli, yeni nesil alternatif müziğin güçlü isimlerinden Eda Baba’yla “Umrumda” için bir araya geldi. 

Müzik, sinema, resim ve edebiyatın duayen ismi Mehmet Güreli ile Sony Music Türkiye – Elma Yapım iş birliğiyle gerçekleşen, toplam on iki parçadan oluşacak olan ve Cem Adrian’la başlayıp Pamela Spence, Doğan Duru ile devam eden Mehmet Güreli ile Buluşmalar‘ın dördüncüsü Eda Baba Düeti “Umrumda” yorumuyla müzikseverle buluştu.

“Umrumda”nın düzenlemesi Emre Karabulut’a ait. Gitarda Emre Karabulut, kontrabasta Ekin Bilgin, davulda Berke Özgümüş, klavyede Nevzat Yılmaz, miks – mastering ‘de Dinçer Demirci, kapak görselinde ise Nalan Alaca imzası bulunuyor.

Mehmet Güreli YouTube kanalında yayınlanan, “Umrumda” şarkısının klibi Gamze Terra’nın yönetmenliğinde Kağan Kiriş’ in stüdyoda kayıt sırasındaki çekimlerinden; Cenk Cinaoğlu’ nun Mehmet Güreli’nin evindeki ve Beyoğlu sokaklarındaki çekimlerinden oluşuyor.

Eski Bando isimli grupta solist olarak müzik hayatına başlayan Eda Baba, solo kariyerine çeşitli şarkılara getirdiği kendine özgü yorumlar ile devam ediyor. Sanatçı daha önce de Mehmet Güreli ile Zamboni Sokağı albümünde “I love You” ,“Une Ballade Contre Les Amours” şarkılarını seslendirmişti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR