Ana SayfaalternatifEda Baba ve Sezgin Alkan'dan "Mağusa Limanı"

Eda Baba ve Sezgin Alkan’dan “Mağusa Limanı”

Sesi ve şarkılarıyla son dönemin dikkat çeken yeni yıldızlarından Eda Baba, müzisyen Sezgin Alkan’la birlikte Selda Bağcan’ın ünlü şarkısı “Mağusa Limanı”nı coverladı.

Selda Bağcan’ın 2009 yılında yayınladığı Güvercinleri de Vururlar albümünde yer alan “Mağusa Limanı” şarkısını, alternatif sahnenin başarılı isimleri Eda Baba ve Sezgin Alkan coverladı.

Müzikal anlamda ilk sahne deneyimlerini 2008 yılında yaşamaya başlayan Eda Baba, YouTube üzerinden yayınladığı şarkı yorumlarını dinleyicisiyle buluşturdu. Güney Marlen ile ortak yürüttükleri bir proje olan Eski Bando grubuyla birlikte eski 45’likler konseptinde şarkıları seslendirmeye devam etti. Grup, 2014 yılında Renkli Şeyler ve 2016 yılında İstanbul Beyrut Paris albümlerini yayınladı. Son zamanlarda yurtiçi ve yurtdışında solo projesiyle verdiği konserlere devam eden Eda Baba, ilk solo albümü Bir Küçük Tebessüm ile rüştünü ispatladı. Solo çalışmalarını samimiyeti esas alan müzik üslubu ile daha çok Youtube ve diğer sosyal medya kanalları üzerinden yürüten sanatçı, repertuarına dahil ettiği her şarkıda kendine has yorumuyla dikkat çekiyor.

1985 doğumlu müzisyen Sezgin Alkan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet konservatuvarını bitirdi. Piyanosuyla harikalar yaratan Alkan, Cem Adrian’la birlikte ortak yaptığı işlerden de tanınıyor. Zorlu PSM, IF Performance Hall, Jolly Joker gibi sahnelerde de performans gerçekleştiren Alkan; Halil Sezai, Ceylan Ertem, Yeni Türkü ve Pamela Spence gibi isimlerle de iş birliği içine girdi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR