Ana SayfapopEda Baba'dan gerçek bir Aile Albümü

Eda Baba’dan gerçek bir Aile Albümü

Alternatif ve pop sahnenin yetenekli isimlerinden Eda Baba, aile üyeleriyle bir araya gelerek bu topraklara ait eserleri seslendirdiği Aile Albümü‘nü 21 Ocak’ta yayınlayacak. 

Albüm, müziğe evvel ezelden yatkınlığı olan fakat profesyonel anlamda bu becerilerini hayata geçirmemiş diğer “Baba” ailesi üyeleriyle kızlarının en duygulu buluşmasına işaret ediyor. Ailenin geçmiş yıllarda evde kurulan ve rakının eksik olmadığı dost meclisi masalarında mutlak seslendirilen eserlere ev sahipliği yapan Aile Albümü, bu sofraların birleştirici gücü ve yarenliğini müzikle bir araya getiren “ilk”lerden olmayı başarıyor. Eda Baba’nın sesini annesi, babası, ablası ve erkek kardeşi ile farklı türkülerde buluşturan albüm, ailenin müzik tutkusuna yıllar sonra bir armağan niteliği taşıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Eda Baba (@edababa)’in paylaştığı bir gönderi

Aile Albümü‘nde ayrıca Eda Baba çok sevilen bir türküyü solo olarak, çocukluk döneminden beri anne ve babasının sesinden dinlediği bir başka türküyü de aile bireylerinin tümüyle, coşkuyla seslendirdi.

Eserlerin düzenlemelerini, Barabar grubundan da tanıdığımız ve bu türün en öne çıkan başarılı aranjörlerinden Fırat İkisivri üstlendi. Kendisi ayrıca Eda Baba’nın ilk solo albümü Bir Küçük Tebessüm’ün de aranjörü.

Albümdeki şarkılar:

1. Kime Kin Ettin (Eda Baba ft. Emire Baba)
2. Yüce Dağ Başında Yanar Bir Işık (Eda Baba ft. Emre Baba)
3. Bir Dalda İki Kiraz (Eda Baba ft. Ece Baba)
4. Kara Tren (Eda Baba ft. Adnan Baba)
5. Zülüf Dökülmüş Yüze (Eda Baba)

eda babadan2 gercek bir aile albumu

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR