Ana SayfapopEdis: "Dudak'ı aslında Eurovision için yazmıştım"

Edis: “Dudak’ı aslında Eurovision için yazmıştım”

Yeni şarkısı “Arıyorum”u geçtiğimiz günlerde yayınlayan Edis, İngilizce albümü için Londra’nın yolunu tutmadan önce Eurovision’a yeşil ışık yaktı. 

Habertürk’ün haberine göre Edis, Eurovision’a Türkiye’nin mutlaka katılması gerektiğini ve “Dudak” şarkısını bir gün bu yarışmaya katılma hayaliyle kaleme aldığını anlattı: “Büyük cesaret bence bana teklif gelse ben de yapabilirim. Çocukluğumda çok izledim ve sevdim Eurovision’u, müzikle ilgilenenler için doyurucu bir platform. Yaptığınız bir şarkıyı bazen orayı hayal ederek bile yapabiliyorsunuz, ‘Dudak’ diye bir şarkım var, bir gün katılırsak diye yazmıştım bu parçamı. Katılamadığımız için ben üzgünüm, uluslararası bir yarışmada olmalıyız ülke olarak. Sertab Erener’in birinci olduğu gün en mutlu olduğum zamanlardan biriydi.”

“R&B, AFRO BEAT VE 90’LAR TÜRKÇE POP’U BİRLEŞTİRDİK”

Yeni single’ı “Arıyorum”u cuma günü yayınlayan Edis, “Türk pop müziği her geçen gün diğer müzik akımlarıyla harmanlanarak gelişimini sürdürüyor. Bu dünya içerisinde ‘Arıyorum’ ile R&B, arabesk ve afro beat tınılarını 90’ların Türkçe Pop ezgileri ile birleştirdik. ‘Arıyorum’ benim için özel bir şarkı oldu. İçerisinde farklı duyguları olan, hep birlikte söyleyebileceğimiz ve duygusunu yıllar geçse de hatırlayacağımız bir parça. Konserlerimde bana eşlik edecek dinleyicilerimle birlikte bu şarkıyı söylemek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Edis “Arıyorum”la YouTube trendlerde 3 numarada.

edis

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR