Ana SayfarockEdiz Hafızoğlu'ndan Moğollar yorumu: "Güm Güm"

Ediz Hafızoğlu’ndan Moğollar yorumu: “Güm Güm”

Moğollar’a Saygı albümünün üçüncü şarkısı “Güm Güm” 7 Ocak Cuma, yani Moğollar’ın efsanevi davulcusu Engin Yörükoğlu’nun 76. doğum gününde Ediz Hafızoğlu’nun grubu Nazdrave yorumuyla yayında.

Çamur’un Çığrık, Gormot’un Selvi Boylum Al Yazmalım yorumlarının ardından Moğollar’a Saygı albümünün üçüncü şarkısı “Güm Güm” yayınlandı.

Grubun 55. yaş günü olan 6 Aralık 2022’de ise bu yorumların plak formatında yayımlanması planlanıyor. Birbirinden farklı müzikal yaklaşımlara sahip müzisyenler, Moğollar külliyatından seçtikleri parçaları yeniden yorumluyor.

ediz hafizoglundan mogollar yorumu gum gum2
Kapak Simay Bahçıvan imzalı.

Ediz Hafızoğlu’nun Moğollar ile tanışması mezunları arasında Cahit Berkay’ın da bulunduğu Kabataş Erkek Lisesi’nde okuduğu dönemlere dayanıyor. Cahit Berkay ile okulda gerçekleşen bir söyleşide tanışıyor. Bilgi Üniversitesi’nde okurken o dönem müzik bölümünde hocalık yapan Serhat Ersöz’den ders alıyor. Bir akşam çalarken izlemeye Engin Yörükoğlu geliyor ve programdan sonra saatlerce muhabbet ediyorlar. Sonra Ediz Hafızoğlu ile Moğollar sürekli İstanbul Atatürk Havaalanı’nda karşılaşır oluyorlar. Havaalanı muhabbetleri yıllarca sürüyor.

Ediz Hafızoğlu, Engin Yörükoğlu ile ilgili ilginç bir anısını şöyle anlatıyor; “Bir gün Çapa Onkoloji’de hemşire olan teyzem telefonda muhabbet arasında ‘Ediz bir hastam var, o da senin gibi davulcu, hastaneye gelirsen size tanıştırayım’ dedi. Meğer hasta olan Engin Abi’ymiş. İnanamadım. Tedavi sonrasında toparlayınca tekrar Atatürk Havalimanı’nda karşılaştığımızda ‘Abi sana bakan Gılman Hemşire benim teyzem’ dediğimde o da inanamamıştı. Hayat böyle tesadüflerle dolu işte. Şimdi kız kardeşim aynı serviste hemşire. Yolum düştüğünde hep Engin Abi geliyor aklıma…”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR