Ana SayfaDünyadanEELS'dan yeni albüm: Extreme Witchcraft

EELS’dan yeni albüm: Extreme Witchcraft

ABD’li rock grubu EELS’ın Extreme Witchcraft, PIAS Recordings & E Works Records etiketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Ekibin belkemiği E (Mark Oliver Everett) ile PJ Harvey’in prodüktörü ve gitaristi John Parish’in 2001’deki Souljacker albümünden bu yana ilk iş birlikleri olan, EELS’in 14. stüdyo albümünü yayınladı.

Uzun ve başarılarla dolu bir müzik kariyerlerine sahip olan EELS, çıkış albümleri Beautiful Freak‘i 1996’da yayınlamıştı. 2020’deki 13. albümü Earth to Dora ile eleştirmenlerden yoğun övgü alan grup, Extreme Witchcraft ile de şimdiden MOJO, Rolling Stones, New York Times, Clash gibi yerlerden aldığı övgülere doymuyor.

EELS’in solisti ve söz yazarı E (Mark Oliver Everett), John Parish ile çalışmakla ilgili şunları söylüyor:

“John Parish tanıdığım en sakin, kibar insanlardan biri. Gerçek bir beyefendi. Ama stüdyoya girdiğinde çılgın bir bilim insanı oluyor. John Parish ile müzik yaparsanız, kimsenin yapamadığı şeyleri elde edersiniz. Gerçekten eşsiz bir müzikal bakış açısına sahip…”

EELS ayrıca, 11 Mart’ta Belfast’ta başlayacak olan Avrupa ve Kuzey Amerika’daki 2022 Lockdown Hurricane adlı turuna da hazırlanıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR