Ana SayfaHaberlerEğlence sektöründen sosyal medyada kırmızı tepki

Eğlence sektöründen sosyal medyada kırmızı tepki

Sosyal medyada, özellikle de Instagram’da başlayan kırmızı profiller, eğlence ve etkinlik sektöründe ellerinde olmayan sebepler nedeniyle işsiz kalan insanlara dikkat çekmeyi hedefliyor.

Pandemi nedeniyle işsiz kalan eğlence sektörü çalışanlarının mevcut durumlarına dikkat çekmek amacıyla sosyal medyada yeni bir dayanışma hareketi başladı. Pek çok müzisyen ve kurumun profillerini kırmızı renge çevirip, kırmızı renkli gönderiler paylaşmasıyla başlayan akım kısa sürede yayıldı.

Katılımcılar, bu akımı şöyle anlatıyorlar:

“Önümüzdeki 7 gün boyunca profilimiz kırmızı renkle aydınlatılmış olacak. Etkinlik / eğlence sektöründe kendilerine ait olmayan hatalar ve mevcut süreç nedeniyle işsiz kalan insanlarla dayanışma içinde olacağız. Bir çoğumuz hayatının büyük bir kısmını ‘sevdiğimiz işi yaparak yaşama’ noktasına ulaşmak için harcadı. Yani şu ‘sadece bir iş bul!’ lafı gerçekten geçerli değil.

İşlerimizi sıfırdan inşa ederken yıllarımızı harcadık. Zaman, para, daha fazla zaman, daha fazla para ve sürekli yıpranma bizi buraya getirdi. Başarısız olursak, bunun nedeni BİZ yani kendimiz başarısızlığa neden olduğumuz için olmalı, herhangi bir yardım olmadan kapatılmaya zorlandığımız için değil. Bu bizim tutkumuz. Bu bizim rüyamız. Sevdiğin işi yaparak yaşamanın rüyası. Biz bunu becerdik ve gülümsemeye en çok ihtiyaç duyanlar için gülümsemeler yaratmaya devam edeceğiz … hepimiz!”

Eğlence sektöründe çalışanları Dergy olarak destekliyor, zor durumda olan herkesle dayanışma ve birlik içinde olduğumuzu söylemek istiyoruz.

https://www.instagram.com/p/CE7HpiUAkBK/


BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR