Ana SayfaHaberlerEkin Beril "Dualite" için geri sayımda

Ekin Beril “Dualite” için geri sayımda

Genç yetenek Ekin Beril, “Dualite” adını verdiği albümünü 28 Şubat’ta Universal etiketiyle yayınlayacak.

YouTube’daki cover şarkıları ve “Ben Nasıl Büyük Adam Olucam” şarkısıyla büyük bir çıkış yakalayan, Sertab Erener’le “Kime Diyorum” düeti yapan, Abbey Road Stüdyoları’nda “This is Me” cover’ı kaydeden, dünya çapındaki influencer’larla birlikte “Bohemian Rhapsody”yi coverlayan, 2019’u “Zaman” adındaki EP’siyle kapatan Ekin Beril, yeni albümü “Dualite” için geri sayımda.

Beril, Instagram hesabında hayranlarıyla bir soru-cevap etkinliği gerçekleştirdi.

“TÜKETİM HIZINA YETİŞMEKTEN ZİYADE, ARKASINDA DURABİLECEĞİM BİR ŞEY YAPMAK İSTEDİM”

11 şarkıdan oluşan yeni albümünde hiç İngilizce şarkı bulunmadığını söyleyen Beril, şunları söyledi: “Bu albümün bütünde bir hikayesi ve vermek istediği bir mesaj var. Dualite biraz konsept bir albüm diyebiliriz. Bu nedenle diğer şarkıları bütünlüğü bozmaması için buraya dahil etmedim.”

“Tüm şarkıların söz ve bestesi bana ait. Düzenleme ve tüm prodüksiyonu Caner Anar’la birlikte yaptık.”

ekin beril

“En eski şarkı “Ercümentim”. Onu daha albüm fikri yokken yapmıştım. Sonra konsepte uyunca dahil ettim. Albüm için yazdığı ilk şarkı “Sakin”.

“Derinlemesine çalışmak istedim. Zamanın tüketim hızına yetişmekten ziyade arkasında durabileceğim, kendim için gerçek bir şey yaratmak istedim. Bunu başardığıma inanana kadar çalıştım üzerinde. Çünkü hem tatmin oldum hem de yaratma sürecinde yeni ilhamlar aldım. Gittikçe kendimi aşmaya hazırım. Şu an 15 albüm yapacak kadar motivasyonum var!”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR