Ana SayfaDünyadanEl Train'le hayaller alemine yolculuk: And Then We Woke Up

El Train’le hayaller alemine yolculuk: And Then We Woke Up

Brighton doğumlu yapımcı El Train yeni albümü And Then We Woke Up ile sizi rüyalar diyarına götürüyor.

The Fader, Complex, Wonderland gibi prestijli mecralar tarafından beğeni toplayan İngiliz-Zimbabweli sanatçı El Train, Haziran 2019’da kendi yayınladığı ilk albümü Puzzles‘ın devamı olan And Then We Woke Up’ı hayata geçirdi.

Bu 13 parçalık rahat proje, Kallitechnis, Kaisha, Jaz Lund, Fliss veya Paal Singh gibi sanatçılarla birlikte kaydedildi. Yeni parçası Feeling Blue‘da, Byulah’ın kendine özgü boğuk sesi, El Train’in bu kışı sıcak geçirmeniz için Jackson Mathod’un rahatlatıcı trompetiyle süslü yumuşak ritimlerinde dans ediyor.

“Mom Tudie ile ‘2’ parçasını dinledikten sonra Byulah ile bir süre iletişim halindeydim ve bu enstrümanın sesiyle mükemmel uyacağını düşündüm. gönderdim. Herhangi bir vokal olmadan önce ona Feeling Blue adını vermiştim ve bence bu şarkıya bir bütün olarak ilham verdi. Gönderdiği ilk vokal o kadar mükemmel ve hamdı ki, bunu kullandık.

el trainle hayaller alemine yolculuk and then we woke up
Fotoğraf: Aaron Wood

Şarkı listesinin çoğu gibi, Feeling Blue da ilk karantina sırasında doğdu ve o sırada dünyada olan her şeyden büyük ölçüde ilham aldı. Karantina başladığında, çalışma hızımı bir nevi artırdım.  Hiç kimseyle yüz yüze görüşmeden, tüm bu harika insanlarla çok fazla yeni müzik üzerinde çalışıyordum. Müzik endüstrisinin kendisi 18 ay boyunca tamamen durdu ve bana sanki kış uykusuna yatmışız gibi geldi. ‘Ve Sonra Uyandık’, uzun bir kış uykusu döneminden sonra bir tür normalliğe dönüş hissini özetlemek içindi.”

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR