Ana SayfaenstrümantalElektronik müziğin yıldızı Glasxs'ten yeni şarkı

Elektronik müziğin yıldızı Glasxs’ten yeni şarkı

2016’dan bu yana alternatif elektronik müzikte takibe değer işler yapan Glasxs, yeni parçası “Retro Roketler (Sleep Mix)”i Epic İstanbul etiketiyle yayınladı.

Şarkının orijinali, Glasxs’ın 2018 yılında yayınladığı Mavi Toz Ormanda albümünde yer alıyor. Şarkının 7 saat uzunluğundaki versiyonu da Epic İstanbul’un YouTube kanalında yayınlandı.

Glasxs Londra’da doğa ile robotları bir araya getiren bir indie-electronica müzisyeni… Grey Owl (bas gitar) ile birlikte çalışan; Radiohead, James Blake, Portishead, Lykke Li gibi isimlerden ilham alan Glasxs’in prodüksiyonu kendisine ait olan ilk albümü Planet Reverse 21 Ekim 2016’da tüm dijital platformlarda dağıtıldı. maNga’nın davulcusu Özgür Can Öney de sahnede sık sık eşlik ediyor.

Bir Mehmet Güreli şarkısı olan “Kimse Bilmez” yorumu ile de yerli sahnede ses getirmiştir. “Yemen Türküsü”ne yaptığı cover Star TV’deki “Söz” dizisinde kullanılmış, dijital platformlarda kısa sürede yüksek dinleme sayılarına ulaştı.

Saarbach Gallery Berlin, 93 Feet East London, Salon IKSV, Beehive Bow London, Peyote, KadıköySahne, IF Performance Hall, Peyote Eskişehir, Bronx gibimekanlarlabirlikteLondra’da Women of Electronica, İstanbul Caz Festivali, Pure Gold Festival (Londra), Nilüfer Müzik Festivali, Brockley Max Festival (Londra), Indiecity V Festival ve Kanyon Cuma Sahnesi, Kıyı Müzik Radiohead Günü gibi festival ve etkinliklerde de sahne aldı. 2018’de Sony Müzik sanatçısı olan Glasxs’in ilk Türkçe albümü Mavi Toz Ormanda Temmuz 2018’de Epic Istanbul etiketiyle çıktı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR