Ana SayfaDünyadanElektronik müzik ikilisi YėY'den Heading Home'a geri sayım

Elektronik müzik ikilisi YėY’den Heading Home’a geri sayım

Elektronik müzik ikilisi YėY, geçtiğimiz Mayıs ayında çıkardıkları EP’lerinden Heading Home parçasına çektikleri müzik klibiyle yeniden dinleyicileriyle buluşuyor.

Kuzey Almanya’daki eski bir garajda çekilen yeni canlı performans videosu 15 Aralık günü saat 18.00’da RIKODISCO iş birliği ve GRGDN Müzik etiketiyle Youtube üzerinden müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

Heading Home EP, YėY’in kendine has tarzıyla pop, etnik, melodik house ve tekno türlerini modern bir uyum içerisinde bir araya getirmelerinin güzel bir örneğini yansıtıyor. EP’ye adını veren, albümün ilk şarkısı Heading Home ise, derinliğin ve eğlencenin yumuşak vokallerle bir araya gelmesinden oluşuyor. Şarkıya eşlik eden, aynı derinlikteki ve samimiyetteki yeni video klip, RIKODISCO Youtube kanalında tekrar tekrar dinlenmeye hazır.

Ünlü Türkçe pop şarkısı Sen Benden Gittin Gideli’ye ve halk türküsü Minnet Eylemem’e yaptıkları elektronik müzik cover’ı ile ilgi çeken YėY, melodik house ve tekno türündeki köklerini müziğin sıcak ve oryantal dünyasıyla ustaca harmanlıyorlar. Akdeniz’e has enstrümanlar ve pozitif mesajlarla dolu samimi müzikleri ile dinleyicilerini büyüleyen grup, İstanbul doğumlu e-bağlama sanatçısı Uğur Köse ile Alman prodükör ve şarkıcı David König ikilisinden oluşuyor.

Grubun Eylül 2020’de yayınladıkları ilk EP’leri Mirages’a yine Almanya’da Schwarzenbachtalsperre bölgesindeki Black Forest’ta EP’nin tamamına çekilen ve prömiyeri Generic Music Istanbul’da yapılan canlı müzik videosu eşlik ediyordu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR