Ana SayfaelektronikElektronik müzik topluluğu YėY'den yeni single: "Nights"

Elektronik müzik topluluğu YėY’den yeni single: “Nights”

Çok kültürlü elektronik müzik topluğu YėY’den 2 Ekim 2020’de GRGDN Müzik etiketiyle yayınlanacak Mirages EP’si öncesi yeni bir tekli daha; Nights… 

Melankolik ve büyülü bir gecenin izini süren “Nights“; grubun canlı performans sergilediği bir video ile birlikte tüm dijital platformlarda yerini aldı. Kökenleri Mannheim’a dayanan çok kültürlü elektronik müzik topluğu YėY; doğu-batı sentezinin muhteşem bir örneğini sergiliyor. YėY’in müziğinde geleneksel enstrümanlar, house altyapıları ile birleşerek benzersiz ve uluslararası bir deneyime dönüşüyor.

Bağlama sanatçısı Uğur Köse’nin 2017 yılında eşlik ettiği bir Almanya konserinde yapımcı ve solist David König ile tanışmasına uzanan Yėy’in temellerini; iki farklı kültürden ve dilden müzisyenin tekno müziğe duyduğu derin sevgi ve tutku oluşturuyor.

YėY’in2 Ekim 2020’de GRGDN Müzik etiketiyle yayınlanacak Mirages EP’sinde Selda Bağcan, Ahmet Aslan gibi isimlerin yorumuyla da dinlemeye alışık olduğumuz efsanevi türkü “Minnet Eylemem”in çok özel bir yeniden yorumu da yer alacak.

https://www.youtube.com/watch?v=jkWPc2Jyc24&ab_channel=Y%C4%97Y
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR