Ana SayfaDünyadanEminem NFT yatırımı yaptı

Eminem NFT yatırımı yaptı

Dünyaca ünlü rap sanatçısı Eminem binlerce dolar değerindeki ilk NFT’sini aldı. Eminem, Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonundan 450.000 $ (123.45 Ethereum / yaklaşık 6 milyon 250 bin TL) değerindeki #9055 numaralı NFT’yi satın aldı.

Her geçen gün daha da popülerleşen NFT’ler, blok zinciri teknolojisiyle depolanan fotoğraf video, tweet gibi verilerin dijital varlık olarak sertifikalandırılması anlamına geliyor. NFT’lerin küresel dünyada, sanatı ve dijital evreni demokratikleştirdiği düşünülüyor.

Son olarak yatırımlarını değiştirilmesi mümkün olmayan dijital varlıklara yani NFT’lere çeviren bir başka kişi de Amerikalı Rapçi Eminem oldu. Ünlü rapçi, Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonundan 450 bin dolar (123.45 Ethereum) değerindeki #9055 numaralı NFT’yi satın aldı.

bored ape eminem

NFT NEDİR?

NFT’nin açılımı Non-fungible token, Türkçe karşılığı ise değiştirilemez para-çip. Ethereum blok zincirinin bir parçası olan NFT’leri dijital eserlere sahip olmak için bir tür sertifika gibi düşünebilirsiniz. NFT’ler, dijital sanat eserlerini ve diğer koleksiyonları, blok zincirinde ticareti kolay, türünün tek örneği, doğrulanabilir varlıklara dönüştürür. NFT alışverişler blok zinciri teknolojisi üzerinden kayıt altına alınıyor. Bu blok zincirleri, içindeki verilerin değiştirilememesini sağlayacak şekilde şifrelenmiştir. Bu dijital varlıklar silinemezler, kopyalanamaz veya benzer bir varlıkla eşitlenemezler, çünkü her NFT varlığı kendi başına benzersizdir.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR