Ana SayfaalternatifEmir Can İğrek'ten yeni şarkı: "Memur"

Emir Can İğrek’ten yeni şarkı: “Memur”

Alternatif dünyanın yetenekli vokallerinden Emir Can İğrek, yeni şarkısı “Memur”u dinleyicileriyle buluşturdu. 

Söz ve müziği Emir Can İğrek’e ait olan ve Hypers etiketiyle yayınlanan şarkının düzenlemesinde Yiğit Avcı, mix ve mastering’inde ise Emre Kaya imzası var.

Emir Can İğrek, katıldığı bir Instagram canlı yayınında müzik kariyerinin en özel şarkısının “Darbe” olduğunu söyledi:

“Birçok konuda şarkı yazıyorum. ‘Nalan’ askıda kalan bir aşk şarkısıydı. Genel olarak o şarkı çok sevilince, radyo ve televizyonlar benim bu tarz şarkılar yazmamı beklediler. Daha sonra ‘Dargın’ ve ‘Saman Sarısı’nı yazdım. Bu şarkılarda, askıda kalan aşkı anlatıyor ama ‘Muhalif’, ‘Sapa’ ve ‘Silahım Yok’ gibi daha sosyal, toplumsal, ideolojik tabanlı şarkılar yazmaya da devam ettim ve devam edeceğim. Hayatta ne gördüysem; aşk, itiraz, ayrılık, nefret… Bütün bunların şarkısını yazabilecek bir söz yazarı olmak derdim.

Müzik kariyerinin en özel ve farklı şarkısı ‘Darbe’ diyebilirim. ‘Darbe’ ritmi biraz daha yürüyen bir şarkıydı. Herhalde yaptığım en hareketli şarkılardan biri olabilir. ‘Franco’ ‘Nevale’ ve ‘Darbe’ var. Patron ile ne zamandır iş yapmak istiyordum. Kendisi o zamanlar mumble, afro trap şarkılar yapıyordu. Ben de şarkıyı yaparken ‘Patron bu şarkıya afro, trap söz yazar’ dedim. Kendisine gönderdim, böyle güzel bir iş çıktı.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR