Ana SayfaalternatifEmir Taha'dan yeni single: "Kalp Çare Arar"

Emir Taha’dan yeni single: “Kalp Çare Arar”

Müzik dünyasının yükselen yıldızı Emir Taha, üretken bir yılın ardından 2022’ye yeni şarkısı “Kalp Çare Arar” ile giriyor.

Yapımcılığını Labyrinth’ in uzun süredir birlikte çalıştığı Detonate’in üstlendiği parça, bugün yayımlandı. Özgün ve melankolik tonlar taşıyan parçada Emir Taha, doğu-batı buluşmasının sınırlarını zorluyor. Şarkının hipnotik melodileri, yönetmen Freddie Write’ ın hazırladığı klip ile kusursuz eşleşiyor. Şarkıyla ilgili Emir Taha şunları söylüyor:

“Kalp Çare Arar, aşkınızı kaybettikten sonra yaşadığınız kayıp ruh halini anlatıyor. Bir barın köşesinde hissizleşmek ve tekrar bir şeyleri hissetmek istemek… İçindeki boşluğu doldurmak için harcadığın o boş çaba, unutmak için başkasıyla tanışmak isteği… Tüm bunlar ‘Kalp Çare Arar’ın eksiksiz çevirisi. Bu, benim yazdığım en favori şarkılarımdan ve ayrıca bağlama çaldığım ilk parça. Sonunda dünya ile paylaşıp, insanlarla buluşacağını bilmekten çok mutluyum.”

Bir yıldan kısa bir sürede, Brixton’ da yaşayan Türk sanatçı, global sahnede yükselen yıldızlardan arasına girmeyi başardı. 2021’de BEGE’yle Türkiye’ de 1 numaraya oynayan “B.S.G”yi yayımladı ve sonrasında GQ Dergisi’nde Polo G ve Griff gibi sanatçılarla birlikte “Geleceğin Sesleri” listesine girdi. Geçtiğimiz iki yılda Emir çok sayıda yapımcıyla (Lophille, Jay Moon, July 7, Detonate) birlikte çalıştı. Bu yapımcılarla iki bölümlük kısa albümünü bağımsız olarak yayımladı: Hoppa 1 & 2. Bu çıkışların ardından sanatçı, Radio 1Xtra, Complex, DAZED, COLORS DIY ve NME gibi müzik endüstrisinin önemli mecralarından övgüler topladı.

Emir Taha’nın alternatif R&B tutkusu; lo-fi ögeleriyle Türk melodilerini aynı çizgide buluşturuyor.

Antalya’da doğan Emir, hiçbir yere bağlı kalmamayı tercih etti. Küçük yaşta eline aldığı gitarında, aradığı sürekliliği buldu. Emir; ikonik sanatçı Barış Manço’dan da, Eric Clapton’dan da çok etkilendi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR