Ana SayfaalternatifEmir Taha'nın Hoppa Pt.2 albümü DIY Magazine'de

Emir Taha’nın Hoppa Pt.2 albümü DIY Magazine’de

Global sahnede göğsümüzü kıvançla dolduran genç müzisyen Emir Taha’nın albümü Hoppa Pt.2 yarın yayınlanıyor. 

İngiltere’nin prestijli müzik platformu DIY Magazine, Emir Taha’nın 19 Mart’ta ikinci bölümü yayınlanacak olan albümü Hoppa hakkında olumlu bir değerlendirme yazısı kaleme aldı.

“Vokali stiller arasında sorunsuz bir şekilde değişiyor, İngilizce ve Türkçe arasında geçiş yaparken hassas melodilerde geziniyor” diyen DIY, genç sanatçı için “göz önünde bulundurulması gereken bir müzisyen” yorumunda bulundu.

Emir Taha Clash’a da “Son haftalarda ağırlıklı olarak hayran olduğum bir Türk şair / yazar olan Cemal Süreya’yı okuyorum. Kimse aşktan onun gibi bahsetmedi” dediği bir röportaj verdi. 

ALKIŞLAR SANA: “TÜRKİYE’Yİ GLOBAL SAHNEYE KOYMAK İSTİYORUM” DEMİŞTİ

Emir Taha mart ayının başında da dünyaca ünlü müzik dergisi NME’ye “Türkiye’yi global müzik haritasına koymak istiyorum, biz bunu hak ediyoruz” demişti. NME, Emir Taha’nın BEGE ile birlikte iş birliği yaptığı şarkısı “B.S.G”nin haftalardır Türkiye listelerinde üst basamaklarda olduğunun altını çizmişti.

Emir Taha’nın Hoppa Pt.1 albümü geçtiğimiz yaz yayınlanmıştı. Bu albümde bulunan “Huyu Suyu” Spotify’da 26 milyona yaklaşan bir stream başarısı elde etti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR