Ana SayfaalternatifEmir Yargın'dan "Dene Yanıl" yayınlandı

Emir Yargın’dan “Dene Yanıl” yayınlandı

Müzisyen ve YouTube’daki “Çakal Lezzetler” programıyla tanınan yönetmen Emir Yargın, yeni şarkısı “Dene Yanıl”ı yayınladı.

Emir Yargın, Arel Koray Nalbant ve İbrahim Sefa Tuna prodüktörlüğünde kaydedilen yeni şarkısı “Dene Yanıl”ı Instagram’da bir canlı yayın lansmanıyla dinleyicileriyle buluşturdu.

Emir Yargın 1988 yılında Ankara’da doğdu, 1991 yılında ailesinin işi nedeniyle Antalya’da yaşamaya başladı. Liseyi de burada tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşti.

İlköğretim yıllarından itibaren müzik çalışmaları başladı ve ortaokula geldiğinde ana çalgısının davul olduğuna karar verdi. Okul orkestralarında davulcu ve şarkıcı olarak sahne aldı. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandı ve üniversite eğitimi ile müzik çalışmalarını beraber sürdürdü. Aynı yıllarda davulcu olarak Onor Bumbum ile sahne aldı. Boğaziçi Üniversitesi Taş Oda konserleri ağırlıklı olarak birçok grupta davul ve perküsyon çaldı. 2008 13.Roxy Müzik Yarışmasında yazdığı “Köpek” ve “Çorap” şarkısındaki performansı ile 2.lik ödülü aldı. Onor Bumbum ile “The Bananas” projesini gerçekleştirdiler.

2010 da Levent Sevi’nin çektiği Long Way From Home serisindeki doğaçlama KEMİK performansı çok beğenildi ve şarkının albümde yer almasına karar verildi.

Sanatçı, 2011 yılında We Play etiketi ile yayınladığı ilk albümünde “Tokat” ile çıkış yaptı.

Sırasıyla Fırat Giraygil’in yönetmenliğini yaptığı St.Petersburg’da çektiği “Bu Gece”, Yönetmenliğini kendisinin yaptığı “Eylül” ve yönetmenliğini Haluk Can Dizdaroğlu’nun yaptığı “F*CKER DISCOTHEQUE” ve Fırat Giraygil’in çektiği “Kemik Abi”yi kliplendirdi.

2014 yılının başında ilk single çalışması “Kanka Olurduk Ölümüne”yi yayınladı ve kliplendirdi.

2015’in başlarında ikinci stüdyo albümü “Geri Dönüşüm Kutusundaki Anılar”i tüm seveleriyle buluşturdu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR